Sport.pl

Derby Krakowa. Jacek Zieliński: Cracovia rządzi w Krakowie

- To był mecz pełen walki, mógł się podobać kibicom. Wielkie uznanie dla chłopaków, bo pomimo przeciwności zagrali z dużym zaangażowaniem i wygrali - mówił Jacek Zieliński.
Derby była twarde i zacięte, co przypłacili kontuzjami Jakub Wójcicki i Tomas Vestenicky. - Tomek ma przecięte kolano, to uraz mechaniczny. Z kolei Kuba podkręcił kostkę i nie wiadomo, czy będzie gotowy na wtorkowy mecz w Pucharze Polski - mówi Zieliński.

W Cracovii zadebiutował Diego Ferrassao. - Jak dojdzie do siebie, to na pewno znajdziemy mu jakieś miejsce na boisku. Wszedł na kilkanaście minut i spisał się dobrze - uważa Zieliński.

Szkoleniowiec bronił Piotra Polczaka, który popełnił kilka błędów. - Na trybunie prasowej i w sky boksach jego błędy były wyolbrzymiane. Będę go bronił - zaznaczał Zieliński.

Cracovia wygrała drugie derby Krakowa z rzędu. Jesienią zwyciężyła przy Reymonta 2:1. - Każda wygrana w derbach smakuje bardzo mocno. Ta na Reyomonta smakowała o tyle, że była po ponad 50 latach, ale zabrakło naszych kibiców. Dziś smakowała pełniej, bo przy kilkunastu tysiącach fanów - dodał Zieliński.

Po sprzedaży Bartosza Kapustki, klub ma pieniądze na transfery. Kogo chciałby Zieliński? - Potrzebujemy lewego obrońcy, bo nie wiadomo, kiedy Paweł Jaroszyński będzie gotowy do gry,. Z konieczności gra tam Deleu, ale w związku z tym tracimy walory w ataku na tej stronie - twierdzi szkoleniowiec Cracovii. - Wciąż uważam, że potrzebujemy jeszcze jednego klasycznego napastnika, a w związku z kontuzją Damiana Dąbrowskiego także środkowego pomocnika. Ale to tylko moje życzenia.

Więcej o: