Sport.pl

Zmiany w Asseco Resovii. Odchodzi Michał Mieszko Gogol

Michał Mieszko Gogol, dotychczasowy statystyk i asystent trenera Asseco Resovii odchodzi po pięciu latach z rzeszowskiego klubu. Do sztabu szkoleniowego dołączą za to inni.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLMichał Mieszko Gogol statystykiem w Asseco Resovii był od 2011 roku. W tym czasie z rzeszowskim klubem sięgnął po trzy mistrzostwa i dwa wicemistrzostwa Polski. Na koncie z Asseco Resovią ma też Super Puchar Polski oraz drugie miejsce w siatkarskiej Lidze Mistrzów.

Gogol w rzeszowskim zespole pełnił również funkcję asystenta trenera Andrzeja Kowala. - Dziękujemy Michałowi, za doświadczenie i wiedzę jaką wniósł do naszego zespołu, oraz za wspólne sukcesy. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze. - powiedział za pośrednictwem oficjalnej strony Asseco Resovii, Bartosz Górski, prezes wicemistrzów Polski.

Miejsce Gogola zajmie Kamil Sołoducha, który ostatnie trzy sezony spędził w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Będzie on asystentem trenera Kowala. W roli statystyka do Asseco Resovii dołączył natomiast Piotr Karlik, dotychczasowy statystyk rzeszowskiej drużyny w Młodej Lidze. Ponadto od nowego sezonu w PlusLidze z zespołem z Rzeszowa pracował będzie psycholog sportu. To Kamil Wódka. Na koncie ma on m.in. pracę z reprezentacją Polski podczas zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver 2010. Pięć lat był również psychologiem sportowym w kadrze skoczków narciarskich, współpracując m.in. z Kamilem Stochem. Wódka trzy razy nominowany był na psychologa olimpijskiego przy Polskim Komitecie Olimpijskim.Więcej o: