Udana inauguracja. Wigry Suwałki wygrały z GKS-em Katowice

Piłkarze Wigier Suwałki od wygranej rozpoczęli nowy sezon w I lidze. W sobotę wygrali 1:0 na wyjeździe z GKS-em Katowice

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Jedyną bramkę w sobotnim spotkaniu zdobył w 65. minucie Kamil Adamek. Spory błąd w tej sytuacji popełnił Łukasz Pielorz. Pomocnik gospodarzy źle zagrał piłkę w środku pola. Futbolówkę przejęli gracze Wigier i szybko trafiła ona do Adamka. Napastnik ekipy z Suwałk wykorzystał okazję sam na sam z bramkarzem rywali.

Wygranej Wigier nie byłoby jednak też bez dobrej postawy w bramce Hieronima Zocha. Golkiper ekipy z Suwałk w 30. minucie popisał się świetną interwencją i odbił piłkę na słupek gdy strzelał Eryk Sobków. Ten sam zawodnik próbował też pokonać Zocha w drugiej części meczu. Wówczas bramkarz Wigier instynktownie odbił uderzenie z linii pola karnego. Zoch bardzo dobrze spisał się również broniąc techniczny strzał Alana Czerwińskiego.

GKS Katowice - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

Strzelec bramki: Kamil Adamek (65.).

GKS Katowice: Nowak - Czerwiński Ż, Kamiński Ż, Praznovsky, Abramowicz - Bębenek Ż (59. Prokić), Pielorz, Foszmańczyk (69. Zejdler Ż), Goncerz, Mandrysz - Soboków (74. Wołkowicz).

Wigry: Zoch - Bartkowski, Wichtowski, Cverna Ż, Bucholc Ż - Kądzior (86. Wroński), Gąska, Augustyniak, Radecki (79. Karankiewicz), Kozak - Adamek (75. Zapolnik).

źródło: Okazje.info