Złoty medal przed wylotem na igrzyska w Rio

Maria Andrejczyk zdobyła złoty medal podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski do lat 23. Następny start oszczepniczka Hańczy Suwałki zaliczy już na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Andrejczyk na zawodach w Jeleniej Górze była oczywiście faworytką w konkursie rzutu oszczepem. Ostatni sprawdzian przed wylotem do Rio wypadł dobrze. Zawodniczka Hańczy Suwałki zdobyła złoty medal. Wygrała z wynikiem 62,93 m.

Srebrny krążek w sobotę wywalczyła natomiast inna z reprezentantek województwa podlaskiego, która przygotowuje się do startu na igrzyskach (sztafeta 4x400 m). Martyna Dąbrowska (UKS 19 Bojary Białystok) była druga w biegu na 400 metrów (52,97 s, najlepszy wynik w sezonie).

Cztery medale, w tym trzy złote, zdobyli natomiast w sobotę przedstawiciele Podlasia Białystok. W skoku w dal najlepsza była Magdalena Żebrowska (6,17 m), w pchnięciu kulą triumfowała Klaudia Kardasz (15,88 m), z kolei na 3000 m z przeszkodami najszybszy był Maciej Bielawiec (9:18,65). Brązowy krążek w biegu na 100 metrów wywalczyła natomiast Pulina Kajewska (11,96 s, rekord życiowy).

Na drugiej pozycji w pchnięciu kulą uplasowała się z kolei Beata Trzonkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) - 13,91 m.