Sport.pl

Kara dla Cracovii utrzymana. Z Ruchem Chorzów zagra bez kibiców

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN nie była łaskawa dla Cracovii i przywróciła karę dla klubu. Zespół z ul. Kałuży mecz szóstej kolejki ekstraklasy rozegra przy pustych trybunach.
To konsekwencja majowego meczu z Lechią Gdańsk, w czasie którego kibice odpalili na stadionie ponad 100 rac i spalili bluzę w barwach Wisły Kraków. To zachowanie sprawiło, że Komisja Ligi zarządziła wykonanie zawieszonej kary meczu bez udziału publiczności, która wisiała nad Cracovią od kwietnia ubiegłego roku.

Klub odwołał się od kary, ale NKO nie przychyliła się do tego wniosku i wydawało się, że Cracovia zagra przy pustych trybunach już w pierwszej kolejce z Piastem Gliwice. Do tego nie doszło z powodu Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego, który wnioskował o wznowienie postępowania w sprawie Cracovii.

To jednak tylko odroczyło karę. W piątek Komisja poinformowała, że Cracovia jednak musi rozegrać jeden mecz bez udziału kibiców. I wskazała, który - będzie to spotkanie szóstej kolejki z Ruchem Chorzów. Mecz jest zaplanowany na 20 sierpnia.

Wcześniej - już za tydzień - Cracovia gra u siebie z Wisłą Kraków, ale wstęp na to spotkanie nie będzie ograniczony.

Zdjęcie Lanki PUMA VELIZE FG 102827-01 Zdjęcie Lanki Puma Attacanto FG 102026-01 Zdjęcie Lanki Puma Evo Speed FG 102525-05
Lanki PUMA VELIZE FG 102827-01 Lanki Puma Attacanto FG 102... Lanki Puma Evo Speed FG 102...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: