Sport.pl

Polka możliwą rywalką Jędrzejczyk w walce o pas UFC

Kilka tygodni temu Joanna Jędrzejczyk (Berku Arrachion Olsztyn) po raz trzeci obroniła mistrzowski pas federacji UFC w wadze słomkowej. W 2017 roku olsztynianka ma stoczyć kolejną walkę o tytuł. Jej rywalką może być Karolina Kowalkiewicz (Gracie Barra Łódź).
Niepokonana w dziewięciu dotychczasowych walkach Karolina Kowalkiewicz znajduje się na czteroosobowej liście pretendentek do walki o mistrzowski tytuł należący obecnie do Joanny Jędrzejczyk. Oprócz niej pod uwagę brane są: 30-letnia Brazylijka Jessica Andrade (bilans walk: 14 zwycięstw i 5 porażek), pochodząca ze Szkocji 30-letnia Joanne Calderwood (11-1) i 24-letnia Amerykanka Rose Namajunas (bilans walk: 5 zwycięstw i 2 porażki).

Informację tę podał Sean Shelby z UFC, odpowiadający w federacji za młode talenty i zawodników występujących w niższych wagach. O tym, kto ostatecznie zmierzy się w przyszłym roku z Jędrzejczyk zadecydują najbliższe walki pretendentek. Joanne Calderwood i Jessica Andrade zmierzą się ze sobą 10 września podczas gali UFC 203. Tymczasem już w najbliższą sobotę na gali UFC 201 Karolina Kowalkiewicz zmierzy się z Rose Namajunas.

Joanna Jędrzejczyk walczyła 9 lipca na gali w Las Vegas. Mistrzyni UFC w wadze słomkowej obroniła swój tytuł, po raz drugi w karierze pokonując Brazylijkę Claudię Gadelhę poprzez jednogłośną decyzję sędziów. Obecnie Jędrzejczyk jest na wakacjach.

Więcej o: