Sensacja w Pucharze Polski. Stal Mielec pokonała beniaminka z ekstraklasy [BRAMKI]

Zwycięstwem 4:3 Stali Mielec zakończył się środowy mecz I rundy Pucharu Polski z Wisłą Płock. Mielczanie wygrali rzutem na taśmę zdobywając gola w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Mielec? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Stal Mielec pokazała w środowym meczu charakter. Mielczanie przegrywali po 12. minutach już 0:2 i zdołali nie tylko odrobić straty, ale też wyjść na prowadzenie. Najlepsze zostawili jednak na koniec.

Na gole Emila Drozdowicza i Damiana Piotrowskiego odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie Szymon Sobczak i Krystian Getinger. Ten drugi do remisu doprowadził pewnie wykorzystując rzut karny, który sędzia Tomasz Musiał podyktował po faulu na Sebastianie Łętosze. Po przerwie Łętocha sam wymierzył sprawiedliwość, pakując z bliska piłkę do siatki Wisły Płock. Goście nie złożyli broni i w 82. minucie doprowadzili do remisu. Bramkę zdobył najlepszy w tym spotkaniu w szeregach Wisły Sergiej Krivets.

Stal walczyła do końca by uniknąć dogrywki, za co została nagrodzona. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę awansu do 1/16 finału Pucharu Polski zdobył Sobczak. Kibice w Mielcu oszaleli z radości.

Stal w kolejnej rundzie zagra na wyjeździe z innym pierwszoligowcem, Chojniczanką Chojnice. Mecz rozegrany zostanie 10 sierpnia w Chojnicach.