Sport.pl

Piłkarskie transfery: Filip Starzyński przechodzi z Lokeren do Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin definitywnie wykupi Filipa Starzyńskiego z belgijskiego klubu Lokeren.
Zagłębie Lubin oraz Lokeren doszły do porozumienia w sprawie transferu reprezentanta Polski Filipa Starzyńskiego. W efekcie Starzyński ma zostać piłkarzem Zagłębia Lubin i w ciągu najbliższych godzin podpisać kontrakt. Taką informację podał portal mkszaglebie.pl.

Dodajmy, że Starzyński na zasadzie wypożyczenia z Lokeren grał w Zagłębiu w rundzie rewanżowej sezonu 2015/16. Zaprezentował wówczas rewelacyjną formę. W dużej mierze dzięki Starzyńskiemu Zagłębie było objawieniem tej części sezonu i zakończyło rozgrywki na trzecim miejscu, co zapewniło klubowi grę w Lidze Europy. A Starzyński trafił do reprezentacji Polski i znalazł się w kadrze na piłkarskie Euro 2016.

Po zakończeniu sezonu przedstawiciele Zagłębia rozpoczęli rozmowy z Lokeren w sprawie wykupienia Starzyńskiego. Nie były one łatwe, gdyż Belgowie przyjęli strategię wyczekiwania.

Jednak od początku negocjacji przedstawiciele Lokeren byli otwarci na sprzedaż polskiego pomocnika, gdyż trener belgijskiego zespołu nie widział go swoim zespole. Niczego nie zmieniło powołanie zawodnika do reprezentacji Polski na turniej Euro 2016. Lokeren nadal było gotowe sprzedać Starzyńskiego. Wszystko rozbijało się tylko o kwestie finansowe.

Ostatecznie obie strony negocjacji doszły do porozumienia i Lokeren zdecydowało się definitywnie sprzedać Starzyńskiego do Zagłębia. Nieoficjalnie wiadomo, że suma transferowa za zawodnika wyniesie około 400-500 tysięcy euro.Więcej o: