Chełmianka skończyła w ósemkę i odpadła z Pucharu Polski

W rundzie wstępnej rozgrywek o Puchar Polski piłkarze IV-ligowej Chełmianki nie sprostali grającej o dwie klasy wyżej Olimpii Zambrów. Przegrali 1:3, a... trzech zawodników z ich zespołu nie dotrwało do końca spotkania, gdyż zostali ukarani czerwonymi kartkami.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany i gole nie padły. Po zmianie stron na prowadzenie wyszła Chełmianka, a bramkę strzelił w 58. minucie Michał Budzyński. Goście nie zamierzali jednak się poddawać i po uderzeniu Karola Buzuna doprowadzili do wyrównania. Gospodarze wprawdzie sygnalizowali w tej akcji pozycję spaloną, ale arbiter uznał, że wszystko jest w porządku. W regulaminowym czasie gry więcej goli już nie padło, stąd konieczna była dogrywka. Już na jej początku za drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska Mateusz Krzyżak. W 100. minucie spotkania za zagranie rękę w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę dla Olimpii. Skutecznym wykonawcą rzutu karnego był Bartosz Biel. Po tej decyzji tak gorąco protestował Przemysław Kwiatkowski, że podzielił los Krzyżaka, i również przedwcześnie udał się do szatni. W 108. minucie goście strzelili trzeciego gola, a jego zdobywcą był Łukasz Grzybowski. Na trzy minuty przed końcem spotkania drugą żółtą kartką został ukarany Łukasz Sękowski i też musiał opuścić boisko.

W pierwszej rundzie rywalizacji o Puchar Polski Olimpia zmierzy się z GKS Tychy.