Final Six Ligi Światowej w Krakowie rozpoczęte. Brazylijczycy lepsi od Włochów [ZDJĘCIA]

Spotkanie Brazylii z Włochami zainaugurowało finały Ligi Światowej w Tauron Arenie. Brazylijczycy gładko wygrali 3:0.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Mecz rozpoczął się o godz. 17.30 przy niemal pustej hali. Kibice powoli ściągali na trybuny, bo spotkanie Polski zostało zaplanowane dopiero trzy godziny później.

Pojedynek lepiej zaczęli Włosi, którzy szybko objęli dwupunktowe prowadzenie. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną Brazylijczycy wyszli jednak na prowadzenie i ich przewaga rosła. Podopieczni Bernardo Rezende skuteczniej blokowali i atakowali. Nie pomagały przerwy na żądanie Gianlorenzo Blenginiego, trenera Włochów. W końcówce jego podopiecznych zagrywką rozstrzelał jeszcze Ricardo Lucarelli.

Początek drugiej partii był wyrównany, ale znów po kilku minutach Brazylijczycy prowadzili już 10:6. Po chwili ich przewaga nad Włochami wynosiła już sześć punktów i wydawało się, że na tym skończy się historia drugiej partii. Włosi podjęli jednak walkę i zmniejszyli straty dzięki dobrym zagrywkom Iwana Zajcewa i Emanuele Birarelliego. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak Brazylijczycy i prowadzili już 2:0.

Mecz rywali z grupy K z trybun oglądali Amerykanie. Spotkanie chyba niezbyt ich porwało, bo większość siedziała z nosami w smartfonach, a Maxwell Holt podszedł nawet do siedzących niedaleko dziennikarzy poprosić o... hasło do internetu.

W trzeciej partii wynik dłużej oscylował wokół remisu. Brazylijczycy odskoczyli dopiero po drugiej przerwie technicznej. Punkt sprytną zagrywką zdobył Bruno, po chwili na wysokości zadania stanął blok i zrobiło się 20:15. Blengini poprosił o przerwę, ale rywali nie udało się już zatrzymać.

Wieczorem na parkiet wyjdą Polacy i Francuzi.

Brazylia - Włochy 3:0 (25:18, 25:20, 25:19)

Brazylia: Bruno, Wallace, De Souza, Lucas, Lucarelli, Mauricio Silva, Sergio (libero)

Włochy: Giannelli, Vettori, Buti, Juantorena, Zajcew, Birarelli, Colaci (libero) oraz Antonow, Lanza