Debiut żużlowców lubelskiego KM Cross w MDMP

Żużlowcy KM Cross zadebiutowali w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski. Pojechali w Tarnowie, gdzie rozegrano pierwszą rundę o zajęli tam trzecie miejsce.

Tej pozycji nie wywalczyli jednak na torze. Stało się tak z tego powodu, że Speedway Wanda Kraków wystąpiła w zaledwie dwuosobowym składzie i zgodnie z regulaminem nie została sklasyfikowana, choć zdobyła aż 29 punktów, czyli o 18 więcej od lublinian. Trzeba jednak zauważyć, że zawodnicy KM Cross stawiają dopiero pierwsze kroki i należy się spodziewać, że z każdymi zawodami zespół trenera Roberta Juchy będzie spisywał się coraz lepiej.

W imprezie triumfowali gospodarze, czyli Grupa Azoty Start Unia Tarnów, którzy mieli w swych szeregach najskuteczniejszego zawodnika zawodów - Arkadiusza Madeja dzielnie wspieranego przez Patryka Rolnickiego.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Wyniki: 1. Grupa Azoty Start Unia Tarnów - 46: Arkadiusz Madej - 20 (2, 3, 3, 3, 3, 3, 3), Patryk Rolnicki - 19 (2, 2, 3, 3, 3, 3, 3), Kacper Konieczny - 7 (2, 1, 1, 1, 2, 0), brak zawodnika; 2. Stal BETAD Leasing Rzeszów - 30: Grzegorz Bassara - 9 (1, 1, 3, u, 1, 3), Patryk Wojdyło - 10 (w, 1, 2, 2, 2, 2, 1), Mateusz Rząsa - 11 (2, 2, w, 2, 3, d, 2), brak zawodnika; 3. KM Cross Lublin - 11: Kamil Brzeziński - 5 (1, 1, 2, 0, 1), Emil Peroń - 2 (0, 0, w, 1, 1), Krystian Włodarczyk - 4 (0, 2, 1, 1, 0), 16. Jakub Ryba - 0 (w, w, -, -, -); 4. Speedway Wanda Instal Kraków (niesklasyfikowana) - 29: Edward Mazur -16 (3, 3, 3, 2, 3, 2, w), brak zawodnika, Michał Nowiński - 13 (3, 1, 1, 2, 2, 2, 2), brak zawodnika.