Sport.pl

Danielak i Janukiewicz trenują z rezerwami, ale Pogoń chce ich wypożyczyć

Po minionym sezonie do Pogoni Szczecin wrócili Filip Kozłowski, Karol Danielak i Radosław Janukiewicz.
Wspomniana trójka - i trzech innych zawodników z rezerw - są w trakcie rozmów z klubami, do których mogliby zostać wypożyczeni.

Kozłowski w trakcie letniego okresu przygotowawczego był na testach m.in. w Druteksie-Bytovii Bytów. Tam nie przekonał do siebie Tomasza Kafarskiego, ale 60 kilometrów dalej - w Chojnicach - znalazł się w kręgu zainteresowań Macieja Bartoszka. Dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk jego szanse na umowę podsumował krótko: - Jest to kwestia kilku najbliższych dni, a umowa zostanie sfinalizowana.

Karol Danielak (wcześniej Zawisza Bydgoszcz) i Radosław Janukiewicz (Górnik Zabrze) dostali wolną rękę, aby znaleźć nowy klub. W międzyczasie trenują z rezerwami. - Chcemy ich jak najlepiej przygotować - powiedział Maciej Stolarczyk.

- Liczymy na to, że uda się ich wypożyczyć. Do tego czasu będą trenowali w drużynie Pawła Sikory.

Trzech innych zawodników ze Szczecina poszukuje klubów, do których mogliby zostać wypożyczeni. Damian Kowalczyk był pod koniec czerwca w Stali Stalowa Wola. Teraz trenuje z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Napastnik zagrał w dwóch testmeczach i zdobył jednego gola w spotkaniu z Zagłębiem Lubin (3:1). On i Błażej Chouwer są bliscy nowych umów. Ten drugi sprawdzany jest przez Kotwicę Kołobrzeg.

Ostatnim zawodnikiem jest Bartosz Piotrowski, który latem ma za sobą testy m.in. w Chojniczance czy GKS-ie Bełchatów. Natomiast najbliżej wypożyczenia jest do Elany Toruń, bądź Świtu Skolwin.

Zdjęcie Adidas Niemcy piłka CADI186 Zdjęcie Adidas Niemcy piłka CGER19 Zdjęcie Adidas PIŁKA NOŻNA FINALE MILANO CAPITANO AC5490
Adidas Niemcy piłka CADI186 Adidas Niemcy piłka CGER19 Adidas PIŁKA NOŻNA FINALE M...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info