Drugi zwycięski sparing Stomilu. Rywal stracił pięć goli

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 5:0 z Victorią Sulejówek towarzyski mecz podczas obozu przygotowawczego w Zielonce k. Warszawy.

Do 9 lipca zawodnicy OKS są w Zielonce na obozie przygotowawczym do nowego sezonu I ligi. W tym czasie OKS ma rozegrać dwa mecze kontrolne. Pierwszy z nich, w Sulejówku, zakończył się zdecydowanym zwycięstwem biało-niebieskich, którzy pokonali grająca w IV lidze miejscową Victorię 5:0. Dwie bramki zdobył Grzegorz Lech, na listę strzelców wpisali się też Patryk Kun, Karol Żwir i Rafał Kujawa po strzale z rzutu karnego.

W planach mecz z klubem z ekstraklasy

- Celem tego meczu było głównie poczucie piłki przez zawodników na tle słabszego rywala. Nie ma sensu podjąć indywidualnej oceny graczy - mówi Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn, który chwalił warunki, w jakich piłkarze przygotowują się do sezonu. - Płyta treningowa jest równa, a hotel położony blisko boiska.

Kolejnym rywalem Stomilu ma być Olimpia Zambrów. Spotkanie zostanie rozegrane 9 lipca w Kobyłce.

Po powrocie ze zgrupowania OKS rozegra jeszcze dwa mecze: 14 lipca w Warce z rezerwami VfL Wolfsburg oraz dwa dni później w Gdańsku z Lechią.

Przypomnijmy, że w pierwszym sparingu, rozegranym 2 lipca w Węgorzewie, olsztynianie pokonali MKS Ełk 1:0 po golu Adriana Żukiewicza.

Stomil Olsztyn - Victoria Sulejówek 5:0

Bramki: Grzegorz Lech 6. i 42. minuta, Patryk Kun 49. minuta, Karol Żwir 74. minuta, Rafał Kujawa 90. minuta (rzut karny)

Skład Stomilu: Michał Leszczyński (30. Piotr Skiba, 60. Michał Jakubiak) - Marcel Ziemann (46. Igor Biedrzycki), Tomasz Wełnicki (46. Arkadiusz Czarnecki), Michał Trzeciakiewicz (46. Piotr Klepczarek), Jarosław Ratajczak (46. Wojciech Dziemidowicz) - Bartosz Bartkowski (46. Karol Żwir), Łukasz Jegliński (46. Wiktor Biedrzycki), Arkadiusz Mroczkowski (46. Paweł Głowacki), Grzegorz Lech (46. Tsubasa Nishi), Aleksander Karbowiak (46. Patryk Kun) - Tomasz Zahorski (46. Rafał Kujawa)

Znane są także terminy meczów rozgrywanych na stadionie przy al. Piłsudskiego. Daty mogą ulec zmianie ze względu na transmisje telewizyjne.