Olsztyn Biega. Paweł Pszczółkowski wygrał w urodziny

Blisko 150 zawodników stanęło na starcie trzecich w tym roku zawodów z cyklu ,,Olsztyn Biega!". Rywalizację na dystansie 5 km w parku Kusocińskiego wygrał Paweł Pszczółkowski.
Był to pierwszy wakacyjny bieg w tym cyklu. Zawodników w niedzielny poranek powitała deszczowa pogoda. Na szczęście intensywne opady ustały wkrótce przed startem. Co prawda w efekcie temperatura była sprzyjająca na dobre wyniki, ale zawodnicy musieli uważać, bo nawierzchnia miejscami była bardzo śliska. Mimo to niemal 120 dorosłych i 30 dzieci sprawdziło swoje możliwości na dystansach odpowiednich do ich wieku.

W biegu głównym, na dystansie 5 km, Paweł Pszczółkowski, czyli faworyt zmagań potwierdził swoją dominację. 28-letni zawodnik Pszczółkowski Team (patronem medialnym jest,,Wyborcza Olsztyn") wygrał w tym roku wszystkie trzy biegi tego cyklu. Niedzielna wygrana smakowała jednak jeszcze lepiej, bowiem właśnie 3 lipca olsztynianin ma urodziny. - Od początku biegłem sam, a wtedy zawsze jest trudniej - podsumowuje zmagania Paweł Pszczółkowski. - Moją strategią na ten bieg był mocny start i utrzymywanie własnego tempa. Celem było natomiast zejście poniżej 16 minut, niestety zabrakło dwóch sekund.

Wśród kobiet drugi raz z rzędu zwyciężyła Mariola Sudzińska z czasem 20 minut i 16 sekund. - Przez cały czas biegłam swoim tempem. Lepiej było biegać w takich warunkach niż w upale, jaki był dwa tygodnie temu - komentuje. - Uzyskałam lepszy czas niż ostatnio i jestem z tego wyniku zadowolona. Miałam jednak chwile słabości na czwartym kilometrze. Niezbyt dobrze dobrałam też obuwie, ale mimo to wygrałam.

Biegacze po raz ostatni w tym roku mierzyli się z pięciokilometrowym odcinkiem w ramach "Olsztyn Biega!". Kolejne zawody 28 sierpnia. Wtedy do pokonania będzie dystans 10 kilometrów, a miejscem zmagań teren CRS "Ukiel". Finał akcji,,Olsztyn Biega!" 18 września podczas Półmaraton Ukiel Olsztyn.