Sport.pl

Transfery. Macedończyk Ostoja Stjepanović zostanie piłkarzem Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław jest blisko kolejnego transferu przed startem nowego sezonu Ekstraklasy. Nowym zawodnikiem WKS-u zostanie doświadczony macedoński pomocnik Ostoja Stjepanović.
31-latek w Polsce znany jest z występów w Wiśle Kraków. Pierwszy sezon w barwach "Białej Gwiazdy" miał udany - rozegrał 34 spotkania. Kolejny rok stracił z powodu poważnej kontuzji więzadeł kolanowych. Ostatnio Stjepanović grał w cypryjskim AEL-u Limassol (13 występów). Wcześniej pół roku spędził w serbskim OFK Belgrad (14 meczów). Na swoim koncie ma również występy m.in. w austriackim SV Mattersburg i macedońskim VK Vardar Skopje.

Stjepanović ze Śląskiem najprawdopodobniej podpisze roczny kontrakt.

Jak wynika z naszych informacji, zawodnik posiada paszport jednego z krajów Unii Europejskiej, w związku z czym wrocławski klub nie przekroczy limitu obcokrajowców. Przypomnijmy, że od nowego sezonu na boiskach Ekstraklasy w jednym zespole będzie mogło grać tylko dwóch graczy spoza UE. W Śląsku takimi zawodnikami są już Japończyk Ryota Morioka i Gruzin Lasha Dvali.

Przypomnijmy, że defensywny pomocnik to jeden z transferowych priorytetów klubu z Oporowskiej. Ze Śląskiem niedawno pożegnali się bowiem podstawowi zawodnicy drugiej linii Tomasz Hołota i Tom Hateley, a także mogący grać na tej pozycji Czech Marcel Gecov. Poza tym wrocławianie przed nowym sezonem nie przedłużyli kontraktów m.in. bramkarzowi Mateuszowi Abramowiczowi, Krzysztofowi Ostrowskiemu i Ihorowi Tyszczence. Nie udało się również dojść do porozumienia z Brazylijczykiem Dudu Paraibą.

Do Śląska trafili za to: bramkarz ze Słowacji Lubos Kamenar, Portugalczycy Alvarinho i Augusto oraz Łukasz Madej.

Zdjęcie NIKE PIŁKA NOŻNA TEAM TRAINING 5 SC1911 775 Zdjęcie Nike Piłka nożna Pitch - PL SC2728-790 Zdjęcie NIKE Piłka SKILLS-POLAND SC2830-100
NIKE PIŁKA NOŻNA TEAM TRAIN... Nike Piłka nożna Pitch - PL... NIKE Piłka SKILLS-POLAND SC...
Porównaj ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: