Sport.pl

Terminarz Developresu Rzeszów w Orlen Lidze. Kiedy mecz z Chemikiem Police?

Od wyjazdowego spotkania z Tauron MKS-em Dąbrowa Górnicza sezon 2016.17 w Orlen Lidze rozpoczną siatkarki Developresu Rzeszów. Nowe rozgrywki ruszają 15 października.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLDevelopres Rzeszów w nadchodzącym sezonie ma walczyć o co najmniej szóste miejsce w Orlen Lidze. A to za sprawą rewolucji, jakiej działacze dokonali po zakończonych niedawno rozgrywkach. Po raz drugi z rzędu Developres sezon zakończył na przed ostatniej pozycji. Rzeszowianki swoją grą nie rozpieszczały kibiców. Nie rozpieszczały też właścicieli klubu. Ich dobre występy można było policzyć na placach jednej ręki. W klubie postanowiono więc mocno przebudować kadrę, by zespół zaczął wreszcie liczyć się w kobiecej ekstraklasie.

Nowa drużyna, z gwiazdami takimi jak przyjmująca Klaudia Kaczorowska czy środkowa Katarzyna Mróz, rozgrywki ligowe rozpocznie 15 października. Na początek Developres czeka wyjazd do Dąbrowy Górniczej z aspirującym do czołówki Tauron MKS-em. Pierwsze spotkanie w hali Podpromie rzeszowianki rozegrają tydzień później. 22 października zagrają z Budowlanymi Łódź.

W pierwszej rundzie, która potrwa do 30 grudnia, kibice w Rzeszowie zobaczą spotkania m.in. z mistrzem Polski, Chemikiem Police (5.11), BKS-em PROFI CREDIT Bielsko-Biała (10.12) czy Impelem Wrocław (30.12). Runda rewanżowa rozpocznie się 4 stycznia, a zakończy, według terminarza 25 marca. Wtedy Developres zagra we Wrocławiu.

W tym sezonie w Orlen Lidze wystąpi 14 drużyn. O dwie więcej niż w ostatnich rozgrywkach. Ekstraklasę powiększono o zespoły ŁKS-u Commercecon Łódź i Budowlanych Toruń. W związku z tym, na zakończenie ligi rozegrany zostanie baraż, w którym ostatnia drużyna zagra z pierwszoligowcem, który aspirował będzie do występów w Orlen Lidze. To nowość i zarazem normalność, bo w ostatnich sezon liga została zamknięta, przez co ucierpiała rywalizacja sportowa.

Zanim zostanie rozegrany baraż, każdy z zespołów zagra o poszczególne lokaty. Drużyn z miejsc 1-4 po rundzie zasadniczej rywalizować będą o medale. W tym gronie faworytem będzie Chemik Police, który od kilka lat dominuje w Orlen Lidze. Drużynie z Rzeszowa trudno będzie wskoczyć do "czwórki", choć skład, jaki skompletowano w Developresie, jest w stanie sprawić niespodziankę. - Z szóstego miejsca będę zadowolony. Tak samo mówiłem rok temu. Wtedy jednak trochę się rozpędziliśmy. Żeby tylko ominęły nas kontuzje - mówi Wiesław Kozieł, wiceprezes Developresu.

Rundę play-off zaplanowano na 8 i 19 kwietnia. W niej poza pierwszą czwórką zespoły walczyć będą o miejsca 5-6, 7-8, 9-10, 11-12, 13-14. Rywalizacja, podobnie jak w półfinałach, toczyć będzie do dwóch zwycięstw. Spotkania decydujące o mistrzostwie Polski (rywalizacja do dwóch zwycięstw) oraz o brązowym medalu odbędą się 3 maja. W międzyczasie rozegrany zostanie również wspomniany baraż.Zdjęcie INTERPLASTIC Chwytak piłki do nauki ataku Zdjęcie INTERPLASTIC Obręcz Do Chwytania Piłki Zdjęcie INTERPLASTIC Rama siatkowa
INTERPLASTIC Chwytak piłki ... INTERPLASTIC Obręcz Do Chwy... INTERPLASTIC Rama siatkowa
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: