Lech Poznań - Arka Gdynia 1:0 w sparingu. Kontuzja kapitana Kolejorza Łukasza Trałki

Choć w meczu z beniaminkiem ekstraklasy Arką Gdynia padła tylko jedna bramka, ten sparing Lecha Poznań był znacznie ciekawszy niż poprzednie. Kapitalne akcje miały miejsce w ostatnich dwóch minutach. Do startu sezonu został już tylko tydzień
Lech Poznań rozpocznie rozgrywki 7 lipca meczem o Superpuchar z Legią Warszawa. Liga startuje 15 lipca - poznaniacy zagrają wtedy ze Śląskiem Wrocław. A zatem przygotowania wkraczają w decydująca fazę. Na tym etapie Lech strzelił jednego gola beniaminkowi ekstraklasy, któremu odebrał jego czołowego piłkarza Dariusza Formellę (wrócił z wypożyczenia do Kolejorza), ale prezentował się dość dobrze.

W ataku Kolejorza zagrał najpierw Nicki Bille, ale zagrożenia nie stworzył. Gola strzelił wprowadzony później do gry Marcin Robak, który w sparingach jest dość skutecznym strzelcem. W ostatniej minucie meczu to on wolejem wykończył akcję Roberta Gumnego i Radosław Majewskiego. Zdobył bardzo ładnego gola po emocjonującej końcówce spotkania.

W ostatnich dwóch minutach Lech i Arka stworzyły bowiem kilka znakomitych akcji. Przemysław Stolc przegrał pojedynek sam na sam z poznańskim bramkarzem Jasminem Buriciem, w odpowiedzi po ładnej akcji Szymon Pawłowski trafił w słupek. Wreszcie Marcin Robak wbił jedynego gola tego meczu.

Okazje były już wcześniej. 2. minucie Łukasz Trałka przeprowadził akcję z Szymonem Pawłowskim i niewiele brakowało, by padła bramka. Łukasz Trałka niedługo potem opuścił boisko z kontuzją. Wydawało się, że urazu nabawił się także Maciej Wilusz. Po jego uderzeniu w głowę Lech chciał go nawet zmienić, ale ostatecznie zmienił tylko zdanie. Maciej Wilusz do końca tworzył parę stoperów najpierw z Paulusem Arajuurim, następnie z Lasse Nielsenem.

Nieźle prezentował się Maciej Makuszewski, który w 7. minucie był bliski gola po akcji z Robertem Gumnym. Dariusz Formella z kolei omal nie strzelił gola swemu niedawnemu koledze z Arki - bramkarz Konrad Jałocha cudem obronił piłkę.

Lech Poznań - Arka Gdynia 1:0 (0:0)

bramka: 1:0 Robak (90.)

LECH: Burić - Kędziora (67. Ceesay), Arajuuri (46. Nielsen), Wilusz, Gumny - Trałka (26. Gajos), Tetteh - Makuszewski, Formella (67. Majewski), Pawłowski - Bille (46. Robak)

Zdjęcie Adidas Piłka nożna Legia Warszawa AH9621 Zdjęcie Legia Warszawa torba izotermiczna 3497 Zdjęcie ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZAWA DOMOWA S86370
Adidas Piłka nożna Legia Wa... Legia Warszawa torba izoter... ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info