Porażka Jagiellonii w sparingu z Górnikiem Łęczna

Piłkarze Jagiellonii przegrali w sobotę 0:2 w sparingu z Górnikiem Łęczna

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Białostoczanie pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do nowego sezonu w ekstraklasie rozegrali w środę. Wówczas podopieczni Michała Probierza pokonali na wyjeździe 5:0 IV-ligową Cresovię Siemiatycze.

W sobotę piłkarze Jagiellonii również na sparing wybrali się do Siemiatycz. Tym razem ich rywalem był Górnik Łęczna. Zespół z ekstraklasy okazał się silnym przeciwnikiem. Piłkarze Górnika od początku spotkania mieli przewagę. Już w piątej minucie szansę na zdobycie gola miał Grzegorz Bonin. Kapitan drużyny z Łęcznej dogodnej sytuacji jednak nie wykorzystał. Po następnym strzale Bonina kapitalnie interweniował z kolei Bartłomiej Drągowski. Młody bramkarz Jagiellonii świetnie spisywał się też przy strzałach Krzysztofa Danilewicza czy Tomasza Nowaka. Drągowski w końcu jednak skapitulował. Jeden z graczy Górnika uderzył z dystansu piłka odbiła się od obrońców, to kompletnie zmyliło bramkarza i nie było już szansy na dobrą interwencję.

W drugiej połowie spotkania obraz gry był podobny. Nadal to zawodnicy z Łęcznej mieli przewagę, a białostoczanie spisywali się słabo tak w defensywie, jak też w ofensywie. W 61. minucie gola zdobył Maciej Szmatiuk i Jagiellonia poniosła porażkę 0:2.

Kolejny mecz kontrolny zespół z Białegostoku rozegra tuż przed wyjazdem na obóz do Słowenii. Jagiellonia zmierzy się wówczas w Kielcach z Koroną.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 0:2 (0:1)

Strzelcy bramek : zawodnik testowany (32.), Maciej Szmatiuk (61.).

Jagiellonia - I połowa: Drągowski - Burliga, Sołowiej, Guti, Pajnowski - Góralski, Romanczuk - Frankowski, Świderski, Azisa (15. Falon Ż ) - Smolarczyk. II połowa: Gugeszaszwili - Asatiani, Sołowiej, Wasiluk, Straus - Grzyb, Szymonowicz - Kaczmarczyk, Falon (57. Polkowski, 75. Niemczynowicz, 86. Falon), Mackiewicz - Smolarczyk (57. Tarasovs).