Nasza Ala podwójną mistrzynią Europy w lekkiej atletyce!

Alicja Fiodorow z Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start zdobyła już drugi złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy niepełnosprawnych. Tym razem sprinterka radomskiego klubu okazała się najlepsza w biegu na 100 metrów.

Przed wyjazdem na europejskie mistrzostwa do Włoch radomianka mówiła "Wyborczej", że start w Grosetto traktuje jako przetarcie przed wrześniową paraolimpiadą w Rio De Janeiro. Ale to przetarcie okazało się niezwykle owocne. Forma sportowa radomskiej biegaczki jest niewątpliwie na wysokim poziomie. W poniedziałek 13 czerwca Fiodorow zdobyła tytuł mistrzyni Starego Kontynentu w biegu na 200 metrów. - Ten złoty medal na 200 metrów z bardzo dobrym czasem 25.84. Pierwszy raz od długiego czasu tak szybko rozpoczęłam sezon. Jestem bardzo zadowolona bo jest to dobry prognostyk na Rio. Przede mną jeszcze 100 metrów które zaplanowane jest na czwartek - komentowała Fiodorow.

No i okazało się, że do swojej bogatej kolekcji zawodniczka Startu Radom dorzuciła kolejny tytuł. Finał sprintu na 100 metrów, który okazał się popisem radomskiej lekkoatletki. Fiodorow wygrała, uzyskując 12.78. Druga na finiszu Rosjanka Aleksandra Moguchaja przebiegła w czasie 12.88, zaś brąz wynikiem 13.01 wywalczyła Angelina Lanza z Francji.