Paweł Cretti: Za jakiś czas dojdzie do nas, że to wielki sukces dla Pogoni

Pomeczowe opinie trenerów po spotkaniu Pogoni Szczecin z Legią Warszawa (2:5) w finale rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów.

Piotr Kobierecki, trener Legii Warszawa: To było kapitalne spotkanie, któremu towarzyszyły wielkie emocje. Spotkały się dwie drużyny, które nie przez przypadek znalazły się w finale. Pierwsze spotkanie Pogoń wygrała zasłużenie i nie tłumaczę tamtej porażki absencją kilku kluczowych zawodników, którzy zagrali w rezerwach. Ci chłopcy odpoczęli i dzisiaj widać było to na boisku. Takie aspekty są kluczowe w końcowej fazie rozgrywek. To dziś okazało się dużym handicapem. Moi zawodnicy byli po prostu świeżsi.

Paweł Cretti, trener Pogoni Szczecin: Nie będę ukrywał zawodu i smutku. Przede wszystkim gratuluję rywalom obrony tytułu. Uważam, że w dzisiejszym meczu Legia miała więcej jakości i zasłużenie wygrała. W meczu były różne momenty, ale druga połowa zaczęła się dla nas wyjątkowo pechowo. Osłabienie od 50. minuty sprawiło, że było nam bardzo ciężko. Mimo, że chłopcy dali z siebie tyle, ile mogli - to mamy srebrny medal, który bardzo szanuję. Do nas dopiero za jakiś czas dojdzie, jaki to jest sukces. Chcę podkreślić też moje uznanie dla tego, ilu kibiców nas dziś wspierało. Jestem pod wielkim wrażeniem tych tysięcy na trybunach. Bardzo dziękuję chłopakom, że dzięki nim mogłem przeżyć taką historię. Wiem, że w szatni przeważa teraz smutek, ale dopiero za kilka dni zrozumiemy, że osiągnęliśmy wspólnie olbrzymi sukces.