Sport.pl

Wilki Morskie: Trener w kadrze B, dwóch zawodników walczy o grę w reprezentacji

Trener King Wilków Morskich Szczecin Marek Łukomski został nominowany na selekcjonera reprezentacji Polski B.
Kadra B to nowy twór. Została stworzona jako bezpośrednie zaplecze dla pierwszej reprezentacji. Łukomski będzie teraz pracował na dwóch stanowiskach i pozostanie trenerem King Wilków Morskich. To właśnie bardzo dobry wynik ze szczecińską watahą (6 miejsce) i brawurowe rozpoczęcie samodzielnej pracy w zawodzie przyczyniły się do nominacji. Jego asystentem będzie Artur Gronek ze Stelmetu Zielona Góra.

Na szerokiej liście powołanych do pierwszej reprezentacji Polski prowadzonej przez Mike Taylora znaleźli się natomiast dwaj zawodnicy Wilków Morskich: Paweł Leończyk i Paweł Kikowski. Lista zawiera 22 nazwiska i do końca czerwca zmniejszy się do 18. Wybrańcy selekcjonera po koniec lipca wyjadą na zgrupowanie do Wałbrzycha, które będzie decydującym punktem przygotowań przed eliminacjami do Eurobasketu.

- Jestem bardzo podekscytowany perspektywą pracy z tymi zawodnikami i budowaniem zespołu. Naszym celem jest wygrać kwalifikacje i za rok znowu zagrać na mistrzostwach Europy. Spędziłem dużo czasu analizując grę poszczególnych zawodników. Będzie kilku nowych graczy i nie mogę doczekać się pracy z nimi. Wierzę, ze kolejny raz uda nam się zbudować drużynę z której Polacy będą dumni - mówi trener reprezentacji Polski Mike Taylor.