Sport.pl

Developres SkyRes Rzeszów ma nową środkową. Z Chemika Police

Katarzyna Mróz w najbliższym sezonie reprezentować będzie barwy Developresu SkyRes Rzeszów. To kolejna nowa zawodniczka, która podpisała kontrakt z rzeszowskim klubem.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLDziałacze Developresu SkyRes Rzeszów nie próżnują po słabym, ostatnim sezonie. Postanowili znacząco przebudować kadrę na nowe rozgrywki, w których drużyna powalczy o lepszy wynik niż 11. miejsce. We wtorek klub ogłosił, że na rok związał się kontraktem z Katarzyną Mróz. 35-letnia środkowa przez cztery ostatnie sezony występowała w Chemiku Police, z którym zdobyła trzy tytuły mistrza Polski, dwukrotnie Puchar i Superpuchar Polski.

Mróz, która w minionych rozgrywkach w Chemiku pełniła funkcję rezerwowej, w Developresie powinna być pierwszą środkową. O tę pozycję rywalizować z doświadczoną zawodniczką będą Magdalena Hawryła, Katarzyna Warzocha i Karolina Szymańska, która niedawno podpisała kontrakt z rzeszowskim zespołem.

Obsadzona jest również pozycja przyjmujących. Tutaj zaszły największe zmiany. Z Developresem związały się Klaudia Kaczorowska, Kremena Kamenova i Natalia Strózik. Klub przedłużył natomiast umowę z Ewą Śliwińską.

Jeśli chodzi o libero to do Lucyny Borek, która zostaje na kolejny sezon, dołączyła Joanna Nickowska. Niebawem klub ogłosi dwie nowe rozgrywające. Jedną z nich najprawdopodobniej będzie Anna Kaczmar (ostatnio PGE Atom Trefl Sopot). Ponadto Developres pozyska jeszcze jedną atakującą, która rywalizować będzie z inną, nowo pozyskaną siatkarką, Serbką Adelą Helić.

Więcej o: