Bramkarka Królewskich w świetnej formie, ale lider za mocny

Trzecioligowe futbolistki Królewskich Płock przegrały u siebie z Loczkami Wyszków, które zapewniły sobie awans do drugiej ligi.
Młody zespół z Płocka zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Jesienią Królewscy przegrali w Wyszkowie 0:2. Okazja do rewanżu nadarzyła się w przedostatniej kolejce rozgrywek.

Niestety, rywalki okazały się bardzo silne, także fizycznie. Zdominowały grę, a po kwadransie objęły prowadzenie. Kilka minut po przerwie było już 2:0, a po ostatniej akcji meczu sędzia podyktował karnego i mimo ambitnej postawy gospodyń Loczki wygrały 3:0.

- Mieliśmy kilka okazji do strzelenia bramki, ale i rywalki także stwarzały zagrożenie. Ostatnio w dobrej formie jest jednak nasza bramkarka Marta Hućko - mówi Adrian Piankowski, trener Królewskich.

Wyszków dzięki trzem punktom w Płocku zapewnił sobie awans do drugiej ligi. Druga jest Wilga Garwolin, która wygrała walkowerem z Ząbkovią II Ząbki, a trzecia - Ostrovia Ostrów Mazowiecka (wygrała 3:1 z DAF Płońsk).

O czwarte miejsce w ostatniej kolejce toczyć się będzie walka korespondencyjna. Królewscy oraz Tygrys Huta Mińska mają po 38 punktów, a GOSiR II Piaseczno - 37.

- Piaseczno gra z Loczkami, Tygrys z ostatnią w tabeli Pogonią Siedlce, a my jedziemy do przedostatniego Żbika Nasielsk. Nie powinno się nic zmienić, liczymy na utrzymanie czwartej lokaty - zapowiada Adrian Piankowski.

Skład Królewskich: Marta Hućko - Olga Kamińska, Anna Wojtkowska, Daria Przybysz, Julia Mikołajewska - Klaudia Stradomska, Klaudia Łyzińska, Daria Kusa (67. Wiktoria Wiączek) - Aleksandra Kujawska, Dominika Janicka (49. Alicja Jankowska), Daria Nowak