Sport.pl

Maciej Musiał będzie asystentem Kazimierza Moskala w Pogoni

Maciej Musiał, syn jednego z legendarnych ?Orłów Górskiego? Adama Musiała będzie pełnił funkcję drugiego trenera w Pogoni Szczecin.
Nowy szkoleniowiec portowców już na powitalnej konferencji prasowej zapowiedział, że sztab szkoleniowy pozostanie bez większych zmian, a o jego sile nadal mają stanowić osoby doskonale znające tutejsze realia. Jedyną nową twarzą będzie więc najprawdopodobniej tylko jego asystent.

- Asystentem będzie ktoś z bliskiego otoczenia trenera Moskala z Krakowa, ale nazwiska na razie nie zdradzę, bo musimy najpierw podpisać umowę - tajemniczo mówił prezes Mroczek.

Piłkarska rodzina

Najprawdopodobniej prawą ręką Moskala zostanie Maciej Musiał. To syn Adama Musiała (zdobywcy brązowego medalu na MŚ w 1974) oraz brat Tomasza, który jest znanym sędzią piłkarskim.

39-latek był futsalistą Wisły Krakbet Kraków, a potem pracował już w piłkarskiej sekcji drużyny z Reymonta. W 2012 roku został mianowany asystentem Moskala w Białej Gwieździe, ostatnio trenował natomiast wiślacki zespół rezerw.

Za tydzień startują

Pogoń wkrótce powinna oficjalnie przedstawić nowego członka sztabu. Portowcy już za nieco ponad tydzień (13 czerwca) rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach zabraknie Jakuba Piotrowskiego, Michała Walskiego oraz Marcina Listkowskiego, którzy po finale mistrzostw Polski juniorów starszych dostaną urlop. Będzie natomiast Adam Gyurcso, który nie załapał się do kadry Węgier na mistrzostwa Europy w Francji.