Tom Egberink wygrał turniej tenisa na wózkach Płock Orlen Polish Open

23-letni Holender, rozstawiony z numerem 1, pokonał w niedzielę w finale obrońcę tytułu i dwukrotnego triumfatora płockiego turnieju Francuza Frederica Cattaneo 6/2; 4/6; 6/2.

Holender wyjechał z Płocka jako podwójny międzynarodowy mistrz Polski. W sobotę w duecie z Francuzem wygrali debla. Wśród pań najlepsza była Niemka Katharina Kruger. W turnieju quadów pierwsze miejsce zajęła Holenderka Dorrie Timmermans van Hall.

Wielu uczestników Płock Orlen Polish Open przeniosło się w niedzielę do Prosztejowa na kolejny turniej Vinci Wheelchair Czech Open. Po zawodników przyjechały mikrobusy na czeskich rejestracjach. W Czechach wystąpi też m.in. zawodnik SIKT Płock Kamil Fabisiak, który wyjeżdża na zawody we wtorek.