Motor pokonał Orlęta i awansował do finału Pucharu Polski

W półfinałowym spotkaniu rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim piłkarze Motoru pokonali w Radzyniu Podlaskim Orlęta 2:0. Łatwo jednak nie było, bo do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Był to ostatni sprawdzian lublinian przed czekającym drużynę trenera Tomasza Złomańczuka dwumeczem o awans do II-ligi z Olimpią Elbląg. Gospodarze postawili faworytowi wysokie wymagania i prawie do samego końca trudno było wskazać zwycięzcę. Oba zespoły potraktowały do spotkanie bardzo poważnie i zagrały w mocnych składach. Tym razem nie powtórzył się scenariusz z ostatniego spotkania ligowego tych drużyn - też w Radzyniu Podlaskim, kiedy to Orlęta prowadziły 2:0, ale lublinianie zdołali doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się remisem. Tym razem w pierwszej połowie bramki nie padły, ale też sytuacji do ich zdobycia obie drużyny sobie nie stworzyły.

Po zmianie stron było już pod tym względem lepiej. W zespole gospodarzy swoje szanse mieli Mateusz Konaszewski, Kamil Groborz i Kamil Daszczyk, ale nie potrafili pokonać Pawła Sochy. Tak więc do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była dogrywka. Pierwsza jej część miała podobny przebieg jak cały dotychczasowy mecz. Dopiero w ostatnim kwadransie Motor zaczął dominować. W 113. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Kamil Stachyra. Wynik spotkania ustalił na trzy minuty przed końcem dogrywki Artur Gieraga, który skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Adriana Zarzeckiego.

W drugim półfinale Chełmianka pokonała Grom Różaniec 6:0. Finał zostanie rozegrany 18 czerwca na Arenie Lublin.