Sport.pl

Wisła Kraków. Kais Al-Ani wybrał Irak

Bramkarz Wisły Kraków Kais Al-Ani zdecydował się na grę dla Iraku. Prawdopodobnie weźmie udział w czerwcowym zgrupowaniu w Kurdystanie.
Facebook? » | A może Twitter? »


Przedstawiciele piłkarskiej federacji Iraku zgłosili się do Al-Aniego już kilkanaście miesięcy temu. Niedawno otrzymał zaproszenie na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji. Długo zastanawiał się nad przyjęciem propozycji, bo występ w kadrze Iraku zamknie mu drogę do gry w reprezentacji Polski. Ostatecznie 19-letni piłkarz zdecydował się jednak na Irak.

- Wcześniej była mowa o reprezentacjach młodzieżowych. Teraz chodzi o pierwszą kadrę i postanowiłem spróbować. Myślę, że każdy w moim wieku chciałby dostać taką szansę - mówi.

Al-Ani może grać dla Iraku, bo stamtąd pochodzi jego ojciec. Co prawda nie ma jeszcze irackiego obywatelstwa, ale jest właśnie w trakcie wyrabiania paszportu. Najprawdopodobniej weźmie udział w najbliższym zgrupowaniu kadry Iraku, które rozpoczyna się 15 czerwca w Kurdystanie. - To spokojniejsza część Iraku. Chcę sprawdzić, czy jestem gotowy, by grać na tym poziomie - zaznacza.

Jeśli zaprezentuje się z dobrej strony, będzie walczył o miejsce w kadrze na eliminacje mistrzostw świata. W trzeciej rundzie kwalifikacji rywalami Iraku są zespoły Australii, Tajlandii, Japonii, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Więcej o: