Sport.pl

Następcy Reusa i Rooneya przyjadą do Krakowa na Murapol Cup. Będzie im kibicował Tomasz Frankowski

Borussia Dortmund, Manchester United czy Dynamo Kijów - m.in. te drużyny zawitają do Krakowa, by zagrać w dziecięcym turnieju piłkarskim Murapol Cup. O Puchar Akademii Piłkarskiej 21 od lat rywalizują najzdolniejsi młodzi piłkarze z najsilniejszych drużyn w Europie.
Facebook? » | A może Twitter? »


Kibice piłkarscy już nie mogą doczekać się zbliżających się mistrzostw Europy we Francji. Kto wcześniej chce zobaczyć na żywo przyszłe gwiazdy światowej piłki z najmocniejszych klubów z Anglii, Niemiec, Holandii, Ukrainy, Chorwacji, Szwecji oraz Polski powinien zarezerwować sobie pierwszy weekend czerwca. Wtedy w krakowskich Skotnikach rozgrywany będzie turniej Murapol Cup. To najpopularniejszy piłkarski turniej w Polsce dla dzieci z całej Europy. Kilkunastoletni zawodnicy czołowych polskich i europejskich klubów piłkarskich przyjeżdżają do Krakowa od 2010 roku. Dziecięca piłkarska impreza jest stawiana za wzór do naśladowania w całej Europie.

Tegoroczna edycja Murapol Cup to już siódmy turniej organizowany przez Akademię Piłkarską 21. - Cieszy, że chcą do nas przyjeżdżać najlepsze drużyny z Europy. Dla dzieciaków z polskich klubów to niepowtarzalna szansa, by sprawdzić umiejętności i nawiązać cenne znajomości - opowiada Tomasz Frankowski, jeden z założycieli Akademii Piłkarskiej 21.

Były napastnik Wisły Kraków i reprezentacji Polski marzy, by kiedyś na Murapol Cup obejrzeć dziecięce Gran Derbi, czyli mecz Barcelony i Realu Madryt. Tym razem do Krakowa po raz kolejny przyjadą podopieczni warszawskiej szkółki Katalończyków, czyli FCB Escola Varsovia. Oprócz tego w turnieju wystąpią również: Borussia Dortmund, Manchester United, Everton, Dynamo Kijów, Malmo, SC Heerenveen. Wisła Kraków, Ruch Chorzów, Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk. Gospodarzem jest oczywiście Akademia Piłkarska 21.

Wizytę w Krakowie z pewnością długo wspominać będą nie tylko ci, którzy w chmurze konfetti uniosą zwycięski puchar. Frajdą dla uczestników będzie możliwość spotkania z Robertem Lewandowskim i innymi gwiazdami naszej kadry przy okazji towarzyskiego meczu Polaków na stadionie Wisły Kraków. - Chcemy, by dzieciaki zapamiętały nie tylko turniejowe emocje. Dlatego w przerwie między meczami piłkarze wszystkich drużyn wraz z trenerami zwiedzą Kraków i pojadą na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce - mówi Jarosław Matusiak, dyrektor marketingu i sprzedaży Grupy Murapol, sponsora turnieju.

Honorowy patronat nad Murapol Cup objął m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Zdjęcie Korki Adidas F10 TRX FG Zdjęcie Korki Adidas F10 TRX FG Zdjęcie Korki adidas F30 FG Boots
Korki Adidas F10 TRX FG Korki Adidas F10 TRX FG Korki adidas F30 FG Boots
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Skomentuj:
Następcy Reusa i Rooneya przyjadą do Krakowa na Murapol Cup. Będzie im kibicował Tomasz Frankowski
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX