Półfinał CLJ. Nieudany pościg Lecha za Legią. Czerwona kartka i rzut karny w doliczonym czasie

Lech Poznań przegrał 0:1 z Legią Warszawa w rewanżu półfinału Centralnej Ligi Juniorów. Pierwsze spotkanie wygrali legioniści 2:1 i to po raz kolejny zagrają w finale rozgrywek.

Juniorzy starsi Lecha Poznań musieli odrabiać we Wronkach starty przywiezione z Warszawy. Tam Legia wygrała 2:1 po dwóch bramkach Miłosza Szczepaniaka zdobytych w ciągu dwóch minut.

W pierwszej połowie zawodnicy obu zespołów wyglądali na wyraźnie zdenerwowanych. Wiele prostych podań nie docierało do celu. Szczególnie lechitom zdarzało się oddawać kompletnie nieprzygotowane uderzenia. Najgroźniejszą sytuację miał już w trzeciej minucie Kacper Chodyna, który przedryblował kilku rywali, ale jego strzał został zablokowany.

Po przerwie gra się ożywiła, a pierwszy zaatakował Lech za sprawa Pawła Tomczyka, ale jego strzał z ostrego kąta zatrzymał Majecki. W odpowiedzi ruszyła Legia i w ciągu minuty trzykrotnie ratował lechitów Miłosz Mleczko. Szczególnie pierwszy próba Eryka Więdłochy była groźna, ale bramkarz Lecha sparował to uderzenie na rzut rożny.

Lechici przesunęli ciężar gry na połowę Legii i tam rozgrywali swoje akcje. Z ich strony brakowało jednak wejścia już w samo pole karne, bo wszystkie akcje kończyły się strzałem z dystansu lub niecelnym dośrodkowaniem.

W 76. minucie z boiska za brutalny wślizg w Piotr Ciochockiego z boiska wyleciał Filip Nawrocki i gospodarze kończyli mecz w dziesięciu. W 87. świetną szansę na zdobycie gola zmarnował Damian Sierant - piłka spadła pod jego nogi na wprost bramki, ale rezerwowy Lecha spudłował.

Już w doliczonym czasie gry za faul Jakuba Zagórskiego sędzia podyktował rzut karny. Tego na gola zamienił Grzegorz Aftyka. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Tym samym Legia mogła cieszyć się z kolejnego finału z rzędu. Obrońcy tytułu zmierzą z wygranym pary Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin. Pierwszy finał zostanie rozegrany 4 czerwca, rewanż cztery dni później. Triumfator Centralnej Ligi Juniorów zagra w kwalifikacjach do młodzieżowej Ligi Mistrzów.

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramki: Grzegorz Aftyka (94. - karny)

Lech: Miłosz Mleczko - Jakub Zagórski Ż, Kacper Wojdak, Filip Nawrocki, Jan Andrzejewski (81. Kamil Szubertowski) - Jakub Moder Ż (81. Damian Sierant), Maciej Spychała Ż (86. Maciej Kwasigroch) - Kacper Chodyna, Marek Mróz, Paweł Tomczyk - Dawid Kurminowski (71. Tomasz Kaczmarek Ż).

Legia: Radosław Majecki - Jakub Szrek Ż, Mateusz Wieteska Ż, Mateusz Żyro, Mateusz Hołownia Ż - Adrian Małachowski - Konrad Michalak (66. Piotr Cichocki), Aleksander Waniek Ż, Miłosz Szczepański, Sebastian Szymański (73. Grzegorz Aftyka) - Mateusz Leleno (53. Eryk Więdłocha).

źródło: Okazje.info