Nadwiślan Góra. Zwycięstwo, które daje nadzieję

Drużyna prowadzona przez trenera Rafała Wójcika wygrała u siebie bardzo ważny mecz z Puszczą Niepołomice.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Gospodarze doskonale zdawali sobie sprawę, że tylko trzy punkty pozwolą im dalej utrzymać się w grze o pozostanie w drugiej lidze. Ta determinacja bardzo szybko przełożyła się na wynik - w 21 minucie górzanie prowadzili już 3:0! Dwie pierwsze bramki z rzutów karnych zdobył Bartłomiej Wasiluk, a trzecią dołożył Piotr Ceglarz.

Nie minęło jednak nawet dziesięć minut i było już tylko 3:2. Po przerwie zajmujący miejsce w środku tabeli goście próbowali wyrównać, ale świetnie w bramce Nadwiślana spisywał się Robert Błąkała.

Przed ostatnim meczem sezonu - na wyjeździe ze Zniczem Pruszków, który już wcześniej zapewnił sobie awans - górzanie z dorobkiem 34 punktów są na 16. miejscu, które oznacza spadek. Żeby się utrzymać muszą wygrać i liczyć, że przegrają Olimpia Zambrów (gra u siebie z walczącą o pierwszą ligę Wisłą Puławy) i ROW 1964 (zmierzy się w Rybniku ze zdegradowanym Gryfem Wejherowo), bo tylko wtedy wyprzedzą drużynę Stali Stalowa Wola.

Nadwiślan Góra - Puszcza Niepołomice 3:2 (3:2)

Bramki: 1:0 Wasiluk (4. karny), 2:0 Wasiluk (19. karny), 3:0 Ceglarz (21.), 3:1 Lepiarz (28.), 3:2 Reiman (30.)

Nadwiślan: Błąkała Ż - Korneta, Margol, Bedronka (84. Jarosz), Wójcik Ż - Piwowarczyk (60. Szewczyk Ż), Kaszok, Widuch (75. Musiolik), Wasiluk Ż, Ceglarz - Essam.