Sport.pl

Sztab Pogoni bez większych zmian. Będzie obóz we Wronkach i tajemniczy rywale w sparingach

Przyjście Kazimierza Moskala nie będzie wiązało się z dużymi zmianami w klubie.
Wraz z Czesławem Michniewiczem z klubu odszedł drugi trener Marcin Węglewski oraz analityk Kamil Potrykus. Nie potrzeba więc gruntownej przebudowy.

- Sztab szkoleniowy wciąż się krystalizuje, ponieważ jesteśmy na etapie rozmów, ale nie spodziewałbym się większych zmian - mówi dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk. - Chcemy nadal pracować z ludźmi stąd, ze Szczecina, ponieważ oni najlepiej znają ten zespół. W klubie na pewno zostanie też specjalista od przygotowania fizycznego Piotr Jankowicz.

Wygląda na to, że jedyną nową twarzą w sztabie szkoleniowym poza samym Moskalem może być tylko jego asystent.

- Drugim trenerem najprawdopodobniej będzie ktoś z bliskiego otoczenia Kazimierza Moskala z Krakowa, ale nazwiska na razie nie zdradzę, bo musimy najpierw podpisać umowę - tłumaczy prezes Pogoni Jarosław Mroczek.

Znowu Wronki

Portowcy przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 13 czerwca i podobnie jak przed rokiem, wyjadą na dziesięciodniowy obóz do Wronek.

- Pierwszy sparing rozegramy jednak w Szczecinie. Rywala na razie nie zdradzę, ponieważ to są dwie dość "gorące" opcje i ciągle rozmawiamy - tajemniczo mówi Stolarczyk. - We Wronkach czekają nas dwie gry kontrolne, a jeszcze jedną odbędziemy już po zakończeniu obozu. W tym przypadku także są dwa warianty. Jest możliwość atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego, ale jest też oferta od pewnego znanego zespołu, który chciałby przyjechać do nas. Jesteśmy na etapie finalizacji.

Tyle wystarczy

- Pozostanie przy czterech sparingach było moją sugestią - mówi Kazimierz Moskal. - W zespole nie zanosi się na zbyt wiele zmian, więc nie było potrzeby rozgrywania zbyt wielu gier kontrolnych. W zależności od tego jak będą przebiegały przygotowania, zawsze możemy też zaplanować dodatkowo jakiś mecz z niżej notowanym rywalem.

Jak na razie jedynym znanym sparingpartnerem jest Wisła Płock. Portowcy mają się zmierzyć z beniaminkiem ekstraklasy podczas obozu we Wronkach.

Zdjęcie Lanki Puma EVOPOWER 2.2 POP FG 103485 Zdjęcie Lanki Puma EVOSPEED 54 AG 103280 Zdjęcie Lanki Puma KING II FG 103147
Lanki Puma EVOPOWER 2.2 POP... Lanki Puma EVOSPEED 54 AG 1... Lanki Puma KING II FG 103147
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info