Tenis. Ależ mecz Magdy Linette w turnieju na Słowacji!

Ponad trzy godziny (!) trwał pojedynek poznanianki Magdy Linette z Bułgarską tenisistką Elizą Kostową. Polka wygrała 6:7 (1), 7:6 (5), 6:2 i awansowała do drugiej rundy turnieju ITF w Trnawie z pulą nagród 100 tys. dol.

Magda Linette dotychczas trzy razy mierzyła się z Elizą Kostową i Bułgarka zawsze wygrywała. Mecz w Trnawie też rozpoczął się po jej myśli, bo przeciwniczka Polki prowadziła już 4:2 w pierwszym secie. Potem rozstawiona w Trnawie z numerem 6 poznanianka wygrała trzy gemy, prowadziła 5:4 i serwowała. Własne podanie nie było jednak atutem w końcówce seta, bo obie tenisistki wygrywały gemy przy serwisach rywalki. Doszło do tie-breaka, w którym lepsza okazała się niżej notowana (205. miejsce w rankingu przy 81. pozycji Magdy Linette) zawodniczka.

Dobra passa Bułgarki trwała także w drugiej części spotkania, bo po dwukrotnym przełamaniu Polki Eliza Kostowa prowadziła 3:0, a potem także 4:2. Znów jednak o wygranej decydował tie-break, ale tym razem na swoją korzyść rozstrzygnęła go reprezentantka Polski.

W decydującej partii Magda Linette nie pozwoliła już na zbyt wiele swojej przeciwniczce. Pewnie wygrywała przy swoich podaniach, wygrała dwa break-pointy i przy stanie 5:2 serwowała, by wygrać spotkanie. Szybko zrobiło się 40:0, ale Eliza Kostowa obroniła trzy piłki meczowe i dopiero przy czwartej próbie tenisistka z Poznania zakończyła mecz.

Po raz pierwszy w historii pokonała Elizę Kostową i jest w drugiej rundzie słowackiej imprezy. Mecz trwał aż 184 minuty!

W pojedynku o ćwierćfinał Magda Linette zagra z Paulą Kanią, która w poniedziałek gładko, w niewiele ponad godzinę rozprawiła się 6:4, 6:2 z Mariną Eraković z Nowej Zelandii.