Sport.pl

Energia powalczy o finał mazowieckiego Pucharu Polski

W środę piłkarze III-ligowej Energii Kozienice zagrają w Jazgarzewie z miejscową Spartą, a triumfator uzyska awans do finału Pucharu Polski na Mazowszu.
Zawodnicy Energii Kozienice, którzy już dawno stracili szanse utrzymania w rozgrywkach III ligi gr. łódzko - mazowieckiej, chcą zaistnieć w pucharach. Póki co ten cel udaje im się zrealizować, bowiem podopieczni Artura Kupca pokonali już dwie przeszkody. W pierwszej rundzie kozieniczanie rozgromili w Skaryszewie miejscową Skaryszewianką, by w kolejnej turze gier, okazać lepszym zespołem od Ursusa Warszawa.

W półfinale na Energię czeka Sparta Jazgarzew. Czwartoligowiec w dwóch pierwszych rundach okazał się lepszy od Startu Otwock (walkower) i Mazovii Mińsk Mazowiecki.

- Sytuacja w lidze jest taka a nie inna. Dlatego w tym pucharze możemy się pokazać, bo to jest taki dodatkowy plus dla Energii. Jesteśmy w półfinale, więc dlaczego nie mamy zagrać w finale Pucharu Polski - powiedział trener Kupiec.

Mecz Sparta Jazgarzew vs Energia Kozienice rozpocznie się o godz. 17. W drugim półfinale Błękitni Raciąż zagrają ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Więcej o: