Gościnni trzecioligowcy. Porażki Pilicy, Energii i Oskara

Trzech przedstawicieli rozgrywek III ligi gr. łódzko - mazowieckiej z regionu radomskiego w środę nie zdobyło choćby punktu. Najdotkliwszej porażki ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki doznała Energia Kozienice.

Kibice futbolu w Przysusze, Białobrzegach oraz Kozienicach - liczyli na to, że podczas środowej - 27 kolejki spotkań ich ulubieńcy zdołają zdobyć punkty. Niestety tak się nie stało a prawdziwy zawód spotkał zwłaszcza sympatyków Energii.

Podopieczni trenera Artura Kupca po ostatnich dość udanych meczach, w środę musieli uznać wyższość Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Zespół walczący o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej do 70 minuty prowadził wprawdzie 2:0, ale w kolejnych ośmiu minutach aż trzykrotnie kierował piłkę do siatki kozieniczan. Jedną z bramek zdobył dla Świtu Krzysztof Napora, a więc były piłkarz Radomiaka. Honorowym trafieniem dla gospodarzy w 89. minucie popisał się Wiktor Putin, wykorzystując rzut karny.

Tymczasem w Przysusze kibice miejscowego Oskara obejrzeli jedną bramkę, ale ku ich niezadowoleniu uzyskał ją Piotr Kurpiewski z Warty Działoszyn. Tym samym zespół beniaminka z Działoszyna udowodnił, że z kim jak z kim, ale z zawodnikami z regionu radomskiego grać potrafi.

W końcu Pilica już w 20. minucie straciła gola z Wartą Sieradz, ale mimo to dążyła do wyrównania. To się nie udało, a po jednym z kontrataków decydującą i zarazem ustalającą wynik spotkania bramkę - zdobył Marcin Kobierski.

Wyniki 27. kolejki:

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Broń Radom 0:1, Start Otwock - Legia II Warszawa 0:2, ŁKS Łódź - Pelikan Łowicz 1:1, Pilica Białobrzegi - Warta Sieradz 0:2, Oskar Przysucha - Warta Działoszyn 0:1, Sokół Aleksandrów Łódzki - Polonia Warszawa 0:1, Błękitni Raciąż - Ner Poddębice 2:1,Energia Kozienice - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:5.