Sport.pl

Termalica przegrała 0:2. Dramat bramkarza Górnika

Zespół z Niecieczy przegrał z Górnikiem Łęczna i znalazł się w trudnej sytuacji w walce o utrzymanie. Groźnej kontuzji doznał bramkarz Sergiusz Prusak.
Tydzień temu beniaminek z Niecieczy był w euforii po tym jak wydarł Wiśle Kraków punkt. Wtedy w 93 min bramkarz Termaliki Sebastian Nowak zdobył wyrównująca bramkę.

Trener Piotr Mandrysz podkreślał, że taki wynik powinien dać jego podopiecznym pozytywny bodziec przed jeszcze ważniejszym spotkaniem - z Górnikiem Łęczna. Zwycięstwo niemal zapewniłoby niecieczanom utrzymanie w ekstraklasie.

Tyle że gospodarze zagrali bardzo słabo i zasłużenie zagrali. Długo nie potrafili poważnie zagrozić bramce Górnika. Choć oddali 21 strzałow, to tylko trzy były celne. Blisko był Artem Putiwcew, który trafił w słupek. Nowak, bohater z Krakowa, nie popisał się przy pierwszym golu - przepuścił strzał Przemysława Pitrego, który kopnął przy krótkim słupku.

W drugiej połowie groźnie wyglądającej kontuzji doznał Sergiusz Prusak. W polu karnym wyskoczył do piłki i nieszczęśliwie upadł. Natychmiast pomocy udzielił mu Jan Bednarek. Bramkarz Górnika boisko opuścił na noszach.

Gospodarze próbowali odrobić straty, ale w końcu Jakub Świerczok po błędzie stoperów zdobył drugą, przesądzającą bramkę.

Po porażce Termalica ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Łęczna 0:2 (0:1)

Gole: Pitry, Świerczok (88.)

Termalica Bruk-Bet: Nowak - Pleva, Stano, Putiwcew, Jarecki (25. Ziajka) - Gutkovskis, Kupczak, Babiarz, Foszmańczyk (60. Misak), Biskup (74. Plizga) - Kędziora.

Górnik: Prusak (69. Rodić) - Sasin, Pruchnik, Bozić - Bonin, Szmatiuk, Bednarek, Nowak, Śpiączka (66. Piesio) - Pitry (76. Świerczok).