Sport.pl

Wisła Kraków. Dariusz Wdowczyk: Warto zatrzymać Rafała Wolskiego

Z prasy. - Widzimy, ile ten chłopak potrafi i ile daje zespołowi - mówi o Rafale Wolskim w ?Dzienniku Polskim? Dariusz Wdowczyk, trener Wisły Kraków. I zapowiada, że w końcówce sezonu da szansę młodym piłkarzom.
Facebook? » | A może Twitter? »


Od kiedy Dariusz Wdowczyk objął Wisłę, drużyna nie przegrywa. Z siedmiu meczów wygrała pięć i dwa zremisowała. Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że przy takiej postawie drużyny wzrosną oczekiwania na przyszły sezon. Podkreśla jednak, że aby im sprostać, trzeba spełnić kilka warunków, m.in. w zespole muszą pozostać kluczowi piłkarze.

- Po pierwsze warto zatrzymać Rafała Wolskiego. Widzimy, ile ten chłopak potrafi i ile daje zespołowi. Jeśli będzie w pełni formy, a myślę, że to, co prezentuje, to nie jest jeszcze szczyt jego możliwości, to może dać tej drużynie jeszcze więcej. Ale to nie ja będę decydował o pewnych sprawach, bo w grę wchodzą pieniądze - zaznacza.

Wdowczyk ma też nadzieję, że na przedłużenie kariery o kolejny sezon zdecyduje się Arkadiusz Głowacki. Mimo tego przyznaje, że klub rozgląda się za nowymi stoperami.

- Ale nie zapominamy, że mamy w drużynie Krystiana Kujawę i Piotrka Żemłę. Dwóch wieżowców, młodych, silnych chłopaków, z których można zrobić świetnych stoperów. Potrzeba tylko trochę czasu i wiary w ich możliwości. (...) Obiecuję, że jeszcze w tym sezonie powinien pojawić się na boisku jeden albo drugi. To będzie 90 minut, żeby przekonać również mnie, że warto na nich w niedalekiej przyszłości postawić bardzo mocno - deklaruje.

Cały wywiad w "Dzienniku Polskim".

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu
  • Pochettino zostawił piłkarzom Tottenhamu ostatnią, wzruszającą wiadomość Pochettino zostawił piłkarzom Tottenhamu ostatnią, wzruszającą wiadomość
  • "> Mateusz Borek: Jest jeden powód, dla którego Lewandowski nie ma szans na Złotą Piłkę
     
  • Apoloniusz Tajner ujawnia: Mamy najlepszego fachowca na świecie. Zarabia więcej od trenera
  • Legendarny skoczek narciarski Martin Schmitt kolejnym globalnym ambasadorem STS
  • UEFA wylosowała baraże Euro 2020. Gospodarze turnieju mogą zagrać ze sobą
  • Maciej Szczęsny apeluje: Czas Zielińskiego w reprezentacji się skończył