Rezerwy Cracovii gromią rywali. Hat-trick Krzysztofa Szewczyka

Druga drużyna Cracovii wciąż walczy o pozostanie w trzeciej lidze. W niedzielę rozgromiła Poprad Muszyna, a skutecznością błysnął Krzysztof Szewczyk.

Facebook?  | A może Twitter?

Z powodu reorganizacji rozgrywek w tym sezonie trzecią ligę opuści aż osiem zespołów. Cracovia II wciąż walczy o utrzymanie. Tym razem na boisku przy ul. Wielickiej podejmowała Poprad Muszyna. Gospodarze długo nie mogli strzelić gola niżej notowanym rywalom. W końcu udało się to Szewczykowi. Piłkarz, który jeszcze jesienią dwa razy wystąpił w ekstraklasie, w końcówce pierwszej połowy wykorzystał rzut karny.

12 minut po przerwie w ten sam sposób podwyższył wynik. Później na listę strzelców wpisał się Boubacar Diabang, a wynik ustalił Szewczyk, który skompletował hat-tricka. Na murawie pojawili się też inni piłkarze pierwszej drużyny - m.in. Dariusz Zjawiński czy Anton Karaczanakow.

Dzięki wygranej Cracovia zajmuje miejsce gwarantujące utrzymanie. Ma jednak rozegranych więcej meczów niż goniący ją rywale. Na czele tabeli Garbarnia Kraków. W niedzielę jej piłkarze przegrali jednak aż 1:4 z Sołą Oświęcim. Rezerwy Wisły wybiegną na boisko dopiero o godz. 17. W tej kolejce pauzuje natomiast Hutnik.

Cracovia II - Poprad Muszyna 4:0 (1:0)

Bramki: Szewczyk (43. k), (57. k), (78.), Diabang (65.)

Cracovia II: Stępniowski - Chochołek (75. Argasiński), Krasuski, Sosnowski, Słowiak - Adamczyk (60. Szymczak), Zjawiński, Pyrdek (79. Jeż) - Karachanakov (46. Panek), Szewczyk, Diabang

Garbarnia Kraków - Soła Oświęcim 1:4 (0:1)

Bramki: Borovicanin (52.) - Cygnar (19.), Szopa (56.), Hałgas (67.), Snadny (76.)