Sport.pl

Dobra gra blokiem nie wystarczyła. Developres przegrał z KSZO [STATYSTYKI]

Porażką 2:3 Developresu SkyRes Rzeszów zakończył się pierwszy mecz rywalizacji o 11. miejsce z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Rzeszowianki dobrze blokowały, ale było to za mało, by w sobotę sięgnąć po korzystny wynik.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLSiatkarki Developresu SkyRes Rzeszów w meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zanotowały 16 punktowych bloków. O jedenaście więcej niż rywalki. I był to jedyny pozytywny akcent rzeszowskiej drużyny w tym spotkaniu. W pozostałych statystykach lepsze były gospodynie, które w tie-breaku wręcz rozbiły zespół z Rzeszowa. Głównie przez skuteczność w ataku. W piątym secie w ekipie Developresu wyniosła ona zaledwie 18 procent. W całym meczu Developres atakował z 39 procentową skutecznością. Siatkarki KSZO natomiast skończyły 47 procent piłek w ataku. Różnica była również w przyjęciu: 51 proc. - 43 proc. na korzyść KSZO. Miejscowe lepiej też zagrywały (5-1). Obie drużyny popełniły podobną ilość błędów (26-25).

W zespole Developresu najskuteczniejszą zawodniczką była Agata Skiba. Przyjmująca zdobyła 15 punktów, w tym jeden blokiem. Skiba atakowała z 40-stoprocentową skutecznością. Po 12 oczek zaliczyły natomiast środkowe, Magdalena Hawryła i Katarzyna Warzocha. Ta pierwsza raz punktowała zagrywką i miała cztery skuteczne bloki.

Rewanżowe spotkanie Developresu z KSZO już w czwartek. Mecz w hali Podpromie rozpocznie się o godz. 18.Więcej o: