Sport.pl

Efektowna wygrana. Juniorzy Jagiellonii już w półfinale

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek młodzi piłkarze Jagiellonii przypieczętowali swój awans do półfinału Centralnej Ligi Juniorów
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Białostoczanie od początku sezonu nadawali ton rozgrywkom w grupie wschodniej Centralnej Ligi Juniorów. Jagiellonia osiągnęła na tyle dużą przewagę nad pozostałymi drużynami, że już na cztery kolejki przed końcem zmagań mogła zapewnić sobie co najmniej drugie miejsce w tabeli. Zespół z Białegostoku w sobotę przypieczętował swój awans. Jagiellonia pokonała aż 6:1 na wyjeździe Hutnik Nowa Huta.

- Zrobiliśmy to, co dla wszystkich 32 drużyn grających w Centralnej Lidze Juniorów jest marzeniem. Jesteśmy w czwórce, więc jest super, tym bardziej, że poza Kacprem Piechniakiem wszyscy chłopcy są z młodszych roczników - mówi Tomasz Kulhawik, trener białostoczan na łamach www.jagiellonia.pl

Hutnik Nowa Huta - Jagiellonia Białystok 1:6 (1:3)

Strzelcy bramek dla Jagiellonii: Marcin Pigiel (10. i 13.), Dawid Polkowski (33.), Mateusz Prolejko (75. i 90.), Mateusz Ostaszewski (84.).

Jagiellonia: Gostomski - Olszewski, Kiczuk, Maliszewski, Pigiel (75. Ciborowski) - Tabor (46. Koncewicz) - Kaczmarczyk (46. Domański), Polkowski (59. Prusaczyk), Ostaszewski, Prolejko - Piechniak.

Więcej o: