Sport.pl

Wilfredo Leon, MVP Final Four Ligi Mistrzów: Mam nadzieję, że polscy kibice mi wybaczą

- To dla mnie znakomity sezon. Zrealizowaliśmy wszystkie cele. Najlepsze zwycięstwo przyszło jednak na sam koniec w Krakowie - mówił po Final Four Ligi Mistrzów Wilfredo Leon, MVP turnieju.

Chcesz wiedzieć wszystko o Final Four Ligi Mistrzów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTo były znakomite cztery spotkania, ale na końcu znowu najlepszy okazał się Zenit Kazań. Mistrzowie Rosji powtórzyli swój sukces sprzed roku i ponownie zostali najlepszą drużyną w Europie. W finale Ligi Mistrzów, podopieczni Władimira Alekno pokonali Trentino Diatec 3:2, a najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego został wybrany Kubańczyk z polskim paszportem, Wilfredo Leon.

Rozmowa z Wilfredo Leonem, MVP turnieju finałowego Ligi Mistrzów

Kamil Gorlicki: Wilfredo wielkie gratulacje. To dwój drugi Final Four i drugie zwycięstwo. Znowu okazałeś się też najlepszym zawodnikiem turnieju.

Wilfredo Leon: - Dziękuję, faktycznie dwa ostatnie sezony to dla mnie wspaniały czas. Szczególnie ten obecny jest znakomity, bo przegraliśmy chyba tylko dwa spotkania. Najlepsze zwycięstwo przyszło jednak na sam koniec.

Zwycięstwo w Krakowie przyszło wam jednak trudniej niż przed rokiem w Berlinie. W półfinale mocno postawiła wam się Asseco Resovia, a finał z Włochami to była już prawdziwa wojna nerwów. Co sobie powiedzieliście po dwóch pierwszych przegranych setach?

- Nic szczególnego. Wiedzieliśmy, że nie możemy patrzeć na tablicę wyników, bo to tylko może zadziałać na naszą niekorzyść. Na trzecią partię wyszliśmy więc tak jakby było 0:0. Wtedy nasza gra w końcu "zaskoczyła". Udało się wygrać to spotkanie w pięciu setach, dlatego może i zwycięstwo smakuje wyjątkowo.

Hala i atmosfera w Krakowie zrobiła na was wrażenie?

- Tak, zdecydowanie tak. Ten obiekt jest naprawdę wyjątkowy, jeden z lepszych w jakich grałem. A atmosfera? Polscy kibice zdążyli mnie już przyzwyczaić, że potrafią stworzyć kapitalny klimat do gry. Mimo, że nas dopingowała tylko garstka (śmiech).

Ty jednak zebrałeś mnóstwo oklasków, a na trybunach widoczne były transparenty z Twoim nazwiskiem.

- Tak, widziałem jeden z nich. To dla mnie bardzo miłe, że polscy kibice mnie wspierają, mimo że gram dla drużyny z zagranicy. Szkoda tylko, że tutaj w Krakowie fani Asseco Resovii nie mieli więcej powodów do radości.

No właśnie, w tym sezonie razem z Zenitem pozbawiłeś marzeń o wygraniu Ligi Mistrzów aż trzy polskie drużyny. Na parkiecie nie miałeś więc żadnych sentymentów.

- Takie mieliśmy losowanie, więc nie było wyjścia - trzeba było grać na 100 procent. Mam nadzieję, że polscy kibice mi to wybaczą (śmiech).

Obroniliście mistrzostwo Rosji, teraz zgarnęliście tytuł najlepszej drużyny w Europie. Teraz czas na świętowanie? Co planujecie?

- Koledzy właśnie na mnie czekają, więc za chwilę dowiem się co szykują (śmiech). Ja zostaję teraz w Polsce, więc ten udany sezon będę świętował na pewno tutaj.

Więcej o: