Sport.pl

Bartosz Kurek w Japonii za potężne pieniądze? "Szukają gwiazd, nie gwiazdorów"

Atakujący reprezentacji Polski, Bartosz Kurek, najprawdopodobniej trafi w kolejnym sezonie do Japonii, do zespołu JT Thunders Hiroszima. Japończycy podobno oferują siatkarzowi Asseco Resovii aż 600 tys. euro za sezon gry.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLO ofercie napisał we wtorek Przegląd Sportowy. Sam Kurek od kilku tygodni nie chce rozmawiać na temat swojej przyszłości. Przychodząc do Asseco Resovii przed tym sezonem podpisał roczny kontrakt, z opcją przedłużenia go na kolejny sezon. Do tej pory jednak nie skorzystał z tej opcji. - Nie rozmawiamy na ten temat, teraz są najważniejsze mecze sezonu i na tym się skupiamy - mówił ostatnio dla rzeszow.sport.pl atakujący Asseco Resovii.

W Rzeszowie jednak chyba już pogodzono się z utratą Kurka, który dopiero pierwszy sezon gra na ataku, od razu z bardzo dobrym skutkiem. Z przyjęcia na atak przestawił go trener Stephane Antiga w reprezentacji Polski, w klubie taką samą rolę określił mu trener Andrzej Kowal. 28-latek odnalazł się na tej pozycji znakomicie, ciągnąć grę Asseco Resovii przez cały sezon.

Obecnie Kurek zarabia sporo mniej niż proponowane 600 tys. euro w Japonii, a w kolejce po niego stoją podobno też inne kluby mogące zapłacić więcej niż mistrzowie Polski. Dlatego ci rozpoczęli już poszukiwania nowego atakującego, choć w klubie nikt nie chce komentować spraw transferowych. - Trwa jeszcze sezon, gramy o złoty medal PlusLigi. Niech się nasza drużyna skupi na razie na graniu, a nie myśleniu nad przyszłością. My oczywiście nad tym pracujemy, ale jak co roku powtarzam, o transferach będę rozmawiał po zakończeniu sezonu - mówił w wywiadzie Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii.

Kurek miałby być gwiazdą w byłym mistrzu Japonii, TJ Thunders Hiroszima, w którym przez ostatnie dwa sezony w ataku grał Brazylijczyk Leandro Vissotto. Japończycy stawiają właśnie na graczy na tej pozycji i im płacą największe pieniądze. Lubią ściągać do siebie gwiazdy, grające efektownie i potrafiące zdobywać mnóstwo punktów. - Szukają gwiazd, nie gwiazdorów. Dokładnie sprawdzają, jak dany siatkarz się zachowuje - powiedział nam w Krakowie podczas Final Four Ligi Mistrzów Nobuaki Setogawa, japoński dziennikarz, zajmujący się także europejskimi siatkarzami grającymi w japońskiej lidze.

Kurek byłby pierwszym polskim siatkarzem grającym w tamtejszej lidze. Do Japonii zazwyczaj trafiały gwiazdy, ale po trzydziestce, Kurek ma 28 lat. Były oczywiście też wyjątki, jak choćby znany z występów w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle Brazylijczyk Felipe Fonteles, który już jaki 23-latek wylądował w Japonii.

Atakujący reprezentacji Polski jeszcze nowej umowy nie podpisał, ale wiele wskazuje na to, że może właśnie wybrać ofertę z Japonii.

Więcej o: