Sport.pl

Ruch Chorzów. Legia Warszawa dobra na przełamanie

Podczas piątkowego meczu Ruchu Chorzów w Szczecinie kibice oglądali dwie różne połowy. W pierwszej niebiescy prowadzili grę i dążyli do jak najlepszego wyniku, natomiast po przerwie inicjatywę przejęła Pogoń. Jak to spotkanie ocenił kapitan Ruchu, Rafał Grodzicki?
Które miejsce zajmie Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

- Fajnie weszliśmy w mecz, bo długo utrzymywaliśmy się przy piłce, graliśmy mądrze i z pomysłem. Pierwsza połowa dobrze wyglądała z naszej strony. Myślę, że przez 45 minut kontrolowaliśmy przebieg spotkania - relacjonował Grodzicki.

- W drugiej połowie to już wyglądało zupełnie inaczej. Pogoń nie miała nic do stracenia, więc zagrała bardzo ofensywnie, a my skupiliśmy się głównie na obronie i to był nasz duży błąd. Nie utrzymywaliśmy się przy piłce tak, jak to było w pierwszej połowie. Dzięki temu odrzucilibyśmy Pogoń od naszej szesnastki. W pewnym momencie być może to oni cofnęliby się do obrony, a my mielibyśmy więcej miejsca. Druga połowa była w naszym wykonaniu słaba, ale wywozimy stąd punkt - podsumował piątkowe spotkanie obrońca Ruchu.

Już we wtorek niebieskich czeka mecz z Legią na własnym stadionie. - Musimy zrobić wszystko, żeby zdobyć komplet punktów. Ostatnio u siebie gramy fatalnie, bo nawet nie remisujemy, tylko przegrywamy. Myślę, że nadszedł czas, żeby to zmienić. We wtorek zmierzy się z bardzo mocnym rywalem, ale myślę, że jest on odpowiedni do tego, żeby się przełamać - zaznaczył.

ŚLĄSK.SPORT.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>

Więcej o: