Lech Poznań - Legia Warszawa. Dawid Kownacki wrócił do treningów. Po kontuzji pleców nie ma już śladu. Będzie gotowy?

Dawid Kownacki wrócił już do normalnych treningów po tym, jak wyleczył kontuzję pleców. Przez uraz opuścił mecze ze Śląskiem Wrocław i Górnikiem Łęczna. - Pechowa, dziwna, bolesna kontuzja. Ale jestem już w pełnym treningu - zapewnia 19-letni napastnik.

Kownacki urazu pleców nabawił się podczas ostatniego meczu turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy U19. Polacy grali z Holandią, a do awansu potrzebowali zwycięstwa. W ostatnich minutach, przy stanie 0:0, napastnik Lecha ruszył w pościg za rywalem, ale popełnił faul pod polem karnym. Sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę i 19-latek musiał opuścić boisko. Ale mało tego - podczas faulu Kownacki uderzył kolanami o ziemię i w dziwny sposób przegiął się do tyłu. - Poszedłem prosto do szatni i po dziesięciu minutach nie mogłem się podnieść - tłumaczy w rozmowie z LechTV .

Przez uraz Kownacki opuścił ligowe mecze ze Śląskiem Wrocław (0:1) i Górnikem Łęczna (1:0). Na piątkowe spotkanie z Legią Warszawa ma już być gotowy. We wtorek wziął udział w normalnym treningu z zespołem. - Jestem naprawiony, kręgi były mocno obite, ale wszystko jest już rozluźnione i jestem gotowy do gry - mówi 19-latek.

Czy Kownacki wystąpi już w meczu z Legią? Wydaje się, że jeśli już pojawi się na boisku, to wejdzie z ławki. Napastnikiem numer jeden w Lechu jest aktualnie Nicki Bille, który w poprzednim mecz z Górnikem zdobył jedyną bramkę. Duńczyk wystąpił też w ostatnim meczu Lecha z Legią, gdy zdrowy był Kownacki. - Chciałbym pomóc drużynie. Decyzję o tym, czy będę gotowy do gry, podejmiemy razem z trenerem - zapowiada Kownacki.

źródło: Okazje.info