Sport.pl

Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 1:1. Artur Derbin: Jako pierwsi strzeliliśmy Lechowi gola

- Lechowi Poznań gratuluję awansu do finału Pucharu Polski, a moim chłopakom gratuluję i dziękuję za piękną pucharową przygodę - mówi trener Zagłębia Sosnowiec Artur Derbin.


W pierwszym meczu półfinałowym Lech Poznań wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. We wtorek awans Kolejorzowi dał remis 1:1 wywalczony w Sosnowcu. - Nasza przygoda trwała od meczu z Ursusem Warszawa, poprzez Wisłę Puławy, Górnika Zabrze, Wdę Świecie i dwumecze z Cracovią oraz Lechem Poznań. Każdy mecz miał swoją dramaturgię i historię. Z każdego możemy być dumni - mówi trener pierwszoligowcach. - Dzisiejszy mecz wreszcie zagraliśmy na miarę oczekiwań swoich i kibiców. Chłopcy włożyli dużo zdrowia w ten mecz, ale finał w tym roku jest niestety nie dla nas. Liczę na to, że w przyszłym sezonie powalczymy w pucharze w takim samym stylu i znów zameldujemy się co najmniej w półfinale.

Po chwili przerwy Artur Derbin dodaje: Jako pierwsi w tej edycji Pucharu Polski strzeliliśmy gola Lechowi Poznań, bo do tej pory nie stracił on ani jednej bramki.

- Musiałeś to powiedzieć? - rzuca z uśmiechem Jan Urban.

Trener Zagłębia Sosnowiec mówi jeszcze: - Mieliśmy święto piłkarskie i mam nadzieję, że tym meczem wychodzimy na prostą. Chcę podziękować kibicom za wsparcie także w lidze, bo wierzymy, że nasza przygoda w lidze jeszcze się nie skończyła, ale potrzebujemy wsparcia.

Więcej o: