Sport.pl

Polscy juniorzy zagrają na mistrzostwach Europy. Pięciu resoviaków w składzie kadry

Reprezentacja Polski juniorów jak burza przeszła przez kwalifikacje do mistrzostw Europy w siatkówce, które odbędą się latem. Podczas turnieju w Niemczech, w barwach naszej kadry wystąpiło aż pięciu siatkarzy z Rzeszowa.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie w Rzeszowie? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLReprezentacja juniorów w siatkówce to byli mistrzostwie świata kadetów, którzy przed rokiem zdominowali rozgrywki w tej kategorii wiekowej. Teraz debiutują w gronie juniorów, od razu z sukcesami.

Podczas kwalifikacji w Niemczech Polacy w trzech meczach nie stracili nawet seta. Wygrywali z Niemcami, Danią i Węgrami. - Najlepszy mecz zagraliśmy w Niemcami - powiedział portalowi pzps.pl trener Sebastian Pawlik i dodał. - W spotkaniach z Danią i Węgrami brakowało koncentracji. Zawodnicy walczyli ze swoim skupieniem. W konfrontacji z gospodarzami zaprezentowali pełną gamę swoich umiejętności i pewnie zwyciężyli. Mieliśmy całkowitą kontrolę od początku do końca.

W nagrodę pojadą w lipcu na mistrzostwa Europy. Oprócz nich awans wywalczyły też Francja, Rosja, Serbia, Słowenia, Turcja i Włochy.

W składzie Polaków znalazło się aż pięciu siatkarzy z AKS-u Rzeszów, czyli zaplecza dorosłej Asseco Resovii. Podobnie jak w mistrzowskiej drużynie kadetów prym wiedli Jakub Ziobrowski i Mateusz Masłowski. Pierwszym rozgrywającym stał się Łukasz Kozub. Dwóch innych rzeszowian natomiast pojechało do Niemiec w miejsce kolegów, którzy rok temu świętowali mistrzostwo świata. Przyjmujący Sławomir Busch nie grał jednak wiele, natomiast środkowy bloku Norbert Huber od razu wskoczył do wyjściowego składu. Co ciekawe ten ostatni, przez cały turniej nie skończył tylko jednego ataku, z 15 wykonywanych!Więcej o: