Polonia Bytom. Srogie lanie przy Olimpijskiej

W meczu, który obserwowało niespełna tysiąc widzów, bytomianie nie sprostali u siebie jednemu z kandydatów do awansu.

Polonia Bytom uratuje się przed spadkiem? Podyskutuj na Facebooku >>

W tabeli drugiej ligi Znicz Pruszków zajmuje trzecie miejsce. Polonia - jeśli weźmie się pod uwagę drużyny wciąż biorące udział w rywalizacji - też jest trzecia, tyle że od końca. I tę różnicę było wyraźnie widać na boisku w Bytomiu.

Przed przerwą goście wypracowali sobie dwubramkową przewagę, choć w tej części gry swoje okazje mieli także gospodarze. W drugiej połowie Znicz nastawił się na obronę i wyprowadzanie kontr. Taka taktyka przyniosła mu dwa kolejne gole. Polonia honorowe trafienie uzyskała dopiero w doliczonym czasie gry.

Polonia Bytom - Znicz Pruszków 1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Niewulis (21.), 0:2 Banaszewski (34.), 0:3 Kaczmarek (77.), 0:4 Kubicki (80.), 1:4 Januszkiewicz (90. + 1.)

Polonia: Olszewski - Słodowy Ż (60. Januszkiewicz), Rylukowski, Janosik, Kutarba (88. Szal) - Kowalczyk, Zalewski, Setlak (60. Stefański), Lachowski, Zapotoczny (51. Zakrzewski) - Zieliński.