Aleksandar Tonew (ex-Lech Poznań) strzelił gola dla reprezentacji Bułgarii. Pierwszego od bardzo dawna [WIDEO]

Pierwszą bramkę od czasu odejścia z Lecha Poznań zdobył Aleksandar Tonew, który na stadionie w Skopje ustalił wynik towarzyskiego meczu Macedonia - Bułgaria (0:2).

Były już ostatnie minuty meczu Macedonii z Bułgarią, gdy goście rozegrali piękną akcję - strzałem z bliska pod poprzeczkę wykończył ją Aleksandar Tonew, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Początek akcji od 2:47 na poniższym skrócie:

Może trudno w to uwierzyć, ale dla 26-letniego skrzydłowego była to nie tylko pierwsza bramka w reprezentacji Bułgarii od marca 2013 roku, gdy jeszcze jako zawodnik Lecha Poznań popisał się hat-trickiem w eliminacyjnym meczu z Maltą (6:0), ale w ogóle pierwsze trafienie odkąd odszedł z Kolejorza. Ostatniego gola dla poznańskiej drużyny Aleksandar Tonew strzelił w połowie kwietnia 2013 roku w wyjazdowym, zwycięskim (3:0) meczu z Piastem Gliwice.

Bułgar został po tamtym sezonie został sprzedany do Aston Villi Birmimngham, skąd był wypożyczony najpierw do Celticu Glasgow, a obecnie do Frosinone Calcio. Ani w Anglii, ani w Szkocji, ani też we włoskiej ekstraklasie ani razu nie pokonał bramkarza rywali. Niemoc trwała zarówno w meczach ligowych, jak i pucharowych. Aleksandar Tonew zdążył rozegrać w tym czasie aż 52 mecze.

Były lechita przełamał się dopiero w drużynie narodowej, w której wystąpił po raz 22. Połowę tego dorobku wypracował jeszcze jako gracz Kolejorza.