Sport.pl

Prezes Lecha Poznań Karol Klimczak: Potencjał mamy na 30 tysięcy widzów na każdym meczu

PRZEGLĄD PRASY. - Nie obawiamy się dominacji Legii Warszawa. Dominacji Legii powinna obawiać się... Legia. Jeśli Ekstraklasa ma się rozwijać, kibice przychodzić na stadiony, to potrzebne są nie tylko silny Lech i Legia, ale też Wisła, Cracovia, Śląsk, Górnik, Lechia itd. - mówi prezes Lecha Poznań Karol Klimczak w rozmowie z Polsatem Sport
Prezes Karol Klimczak wspomina o tym, że Lech Poznań w 2015 roku zdobył mistrzostwo głównie dzięki wkładowi wychowanków w grę w całym sezonie. Mówi także o potencjale 30 tysięcy kibiców na każdym meczu, jaki ma Lech. Dzisiaj frekwencja jest znacznie niższa, ale - jego zdaniem - tak właśnie mogłaby być na każdym spotkaniu.

Pytany o Legię Warszawa, odpowiada: - Celem jest walka - i to skuteczna z Legią - tyle, że chciałbym uświadomić, że potencjał Poznania i Warszawy jest zupełnie inny. W Poznaniu żyje 540 tysięcy ludzi, a w Warszawie prawie 2 miliony, nie licząc całej aglomeracji. Pewnie jakby spojrzeć na liczbę Mercedesów, to też nie ma porównania. W zasadzie tym jedynym polem gdzie możemy rywalizować i wygrywać jest sport, przede wszystkim piłka nożna. U nas najdroższa loża kosztuje 180 tysięcy złotych, a w Warszawie 350 tysięcy. Warszawa to państwo w państwie, jeśli chodzi o siłę ekonomiczną. Jednak możemy wiele nadrobić pracą, pomysłem, zaangażowanie.

W rozmowie wracają także kwestie Kaspra Hämäläinena i Denisa Thomalli oraz sporu Lecha Poznań z menedżerem Cezarym Kucharskim. Prezes Klimczak stwierdza, ze liczy na współpracę z nim. - Uznajemy, że jest skutecznym menedżerem - mówi.

Prezes Kolejorza krytykuje także reformę ligi. Jak mówi: - Czas na koniec reformy ESA 37. Jeszcze jeden sezon rozegramy w tej rywalizacji. Później musi nastąpić korekta. Najlepiej, aby nastąpiła już teraz. Niestety nie ma już jednak czasu. Jednak od sezonu 2017/18 liga musi grać w innym systemie.

O współpracy z kibicami mówi: - Stanowimy szeroko pojętą rodzinę Lecha. Kibice to różne środowiska - również ultrasi. Dziś nikt nikomu nie odmawia zaangażowania, klub aktywnie wspiera wyróżniające się inicjatywy kibicowskie, angażujemy się w tworzenie takich opraw jak kartoniada mistrzowska z czerwca minionego roku, czy ostatnia, rocznicowa z 19 marca.

więcej tutajWięcej o: