Sport.pl

Wisła Kraków. Rafał Boguski: Łatwiej być piłkarzem niż trenerem

Z prasy. Rafał Boguski i Arkadiusz Głowacki uczestniczyli w ubiegłym tygodniu w kolejnych zajęciach kursu trenerskiego w Białej Podlaskiej. - Na początku chciałbym pracować z młodzieżą - mówi w ?Dzienniku Polskim? pomocnik Wisły Kraków.
Facebook? » | A może Twitter? »


Piłkarze Wisły uczestniczą w kursie trenerskim dla piłkarzy ekstraklasy. Wraz z nimi na Podlasie jeżdżą inni uznani ligowcy, m.in. Radosław Sobolewski czy Marek Saganowski. Ostatnie zajęcia odbyły się w czasie przerwy na mecze reprezentacji. - Łatwiej być piłkarzem niż trenerem. Trzeba się naprawdę porządnie napracować, żeby prowadzić zespół - mówi Boguski.

Głowacki kilka razy podkreślał, że na razie nie do końca widzi się w roli trenera, a kurs jest dla niego próbą. Pomocnik Wisły ma bardziej sprecyzowane plany. - Jeśli zakończę wszystkie kursy, to na początku chciałbym pracować z młodzieżą, nabrać doświadczenia w tym zawodzie. Jak wchodzi się do szatni, w której siedzą dorośli ludzie, to trzeba się mocno kontrolować. Wiadomo, jak wygląda piłkarska szatnia. Ona nikomu nie przepuści, a zawodnicy szybko podłapią trenera, który palnie jakąś gafę - uważa.

W tym tygodniu Głowacki i Boguski wraz z resztą zespołu będą się przygotowywać do wyjazdowego meczu z Ruchem Chorzów. Jesienią w Krakowie Wisła zremisowała z zespołem ze Śląska 0:0.

Cały wywiad z Boguskim w "Dzienniku Polskim".

Zdjęcie Adidas Koszulka meczowa Wisła Kraków M S86393 Zdjęcie Adidas Koszulka meczowa Wisła Kraków M S86394 Zdjęcie Adidas Koszulka meczowa Wisła Kraków M S86397
Adidas Koszulka meczowa Wis... Adidas Koszulka meczowa Wis... Adidas Koszulka meczowa Wis...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: