III liga. Warta Poznań zwycięża i umacnia się na pozycji lidera. Kolejna porażka Jaroty, zmiana na pozycji wicelidera

Warta Poznań pokonała na wyjeździe Start Warlubie 2:1. ?Zieloni? umocnili się tym samym na pozycji lidera, bo porażkę poniósł wicelider - Jarota Jarocin.

Spotkanie w Warlubiu nie ułożyło się zbyt dobrze dla warciarzy. Po golu Michała Zarembskiego z 31. minuty lider III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej niespodziewanie przegrywał. Cztery minuty później trafienie na 1:1 zaliczył jednak Krzysztof Biegański, który zdobył bramkę w drugim meczu z rzędu.

Na kwadrans przed końcem spotkania do siatki piłkę skierował Filip Brzostowski i "Zieloni" pokonali miejscowy Start 2:1.

Wyjściowy skład Warty: Filipowiak - Koziorowski, Marciniak, Kieliba, Fiedosewicz - Laskowski, Białożyt - Brzostowski, Biegański, Chromiński - Spławski.

Warta jest liderem, ma 41 punktów i bezpieczną czteropunktową przewagę nad wiceliderem. Nim został Sokół Kleczew, który dzięki zwycięstwu 4:1 nad Unią Swarzędz zrównał się punktami z Jarotą Jarocin (ta przegrała w Środzie Wielkopolskiej 0:1). Tyle samo punktów ma też Pelikan Niechanowo, który wygrał w tej kolejce z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Do trzech zespołów z 37 punktami na koncie może doskoczyć Lech II Poznań. Drużyna rezerw "Kolejorza" przełożyła jednak swój mecz z Wdą Świecie na 13 kwietnia z uwagi na liczne powołania do reprezentacji młodzieżowych.